Vězeňská služba zmařila pokus o útěk nebezpečného vězně

11. 2. 2015 14:19

Příslušníkům Vězeňské služby ČR ve Věznici Valdice se včera podařilo zmařit pokus o útěk nebezpečného vězně odsouzeného za loupež.

Vězeňská služba zmařila pokus o útěk nebezpečného vězně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vězení, ilustrační foto
reklama

Vězeň odsouzený v roce 2010 k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání 13 roků se pomocí improvizovaných nástrojů pokoušel probourat zdí ubytovny do prostoru věznice a odtud chtěl blíže neurčeným způsobem utéci z jejího areálu. 

Pokus o útěk byl zjištěn při mimořádné dílčí prohlídce cely uvedeného odsouzeného. U stropních mříží zde byly nalezeny improvizované nástroje: dláta a tyč sloužící k bourání zdiva, dvacetimetrové lano vyrobené z provázků, kovová kotva, kladka ke slanění a vzpěra hromosvodu, určená rovněž k hloubení.
Vězni se podařilo vyhloubit ve zdi otvor velikosti asi 30 x 40 cm a hloubce až 30 cm; vydlabané cihly byly nalezeny zabalené do přebytečné deky a ukryté v nepoužívané skřínce. Otvor ve zdivu byl zamaskovaný ručníkem.

Vězeň podezřelý z přípravy útěku se ke svému činu doznal. Utéci se prý pokusil z důvodu svého dlouholetého trestu. Jeho spoluvězeň, rovněž odsouzený za závažnou trestnou činnost k dlouholetému vězení, o přípravě útěku údajně nic nevěděl, bourání zdiva se zřejmě odehrávalo v době, kdy v cele nebyl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Čas pro podání daňového přiznání se blíží

19:27 Finanční správa: Čas pro podání daňového přiznání se blíží

Finanční správa od 19. dubna otevírá pracoviště 2+2