Na tento víkend 10. a 11. září připravily České dráhy několik zajímavých akcí pro fanoušky železnice. V sobotu pojede parní vlak z Prahy-Braníka na Svatováclavskou slavnost v Dobříši a stejný den se bude konat také Den železnice v Příbrami. Po celý víkend 10. a 11. září pak bude v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka probíhat setkání historických motorových vozů, na které vyrazí z Prahy dobová souprava motorových a přípojných vozů, a v rámci Dnů evropského kulturního dědictví bude možné navštívit i některé běžně nepřístupné železniční památky, např. historické salonky na pražském hlavním a Masarykově nádraží.
Foto:
red
Popisek: ČD - logo
reklama
Parní vlak na Svatováclavskou slavnost v Dobříši – sobota 10. září
Parní vlak na Svatováclavskou slavnost v Dobříši vyjede v sobotu 10. září v 10:00 z branického nádraží. Soupravu poveze lokomotiva „Čtyřkolák“ (434.2186) z roku 1917 a budou v ní řazeny historické vozy 3. třídy a bufetový vůz. Do Dobříše přijede vlak v 10:41. Ve 13:53 se historická souprava vydá na výletní jízdu do Malé Hraštice a zpět. Z Dobříše zpět do Prahy bude vlak odjíždět v 15:39, příjezd do Prahy-Braníka je plánován na 17:23.
Na zámku v Dobříši se od 10 do 18 hodin koná tradiční Svatováclavská slavnost. Návštěvníci se můžou těšit na kostýmované prohlídky zámeckých interiérů s hudebním doprovodem a tanečním vystoupením. Cestující s jízdenkami na parní vlak mohou využít přednostní prohlídky zámku ve 12:30 a 13:15. V odpoledních hodinách se ve francouzském parku uskuteční zábavný program pro děti a nebudou chybět ani ukázky sokolnictví a šermířská představení. Na zámeckém nádvoří bude možné si po celý den zakoupit suvenýry a občerstvení. Detailní informace o akci jsou na stránkách www.zamekdobris.cz.
Předprodej jízdenek je zajištěn v pokladně na nádraží Praha-Braník denně od 7:00 do 11:30 a od 12:30 do 17:20 a na Masarykově nádraží u mezinárodní pokladny denně od 8:00 do 18:00.
Jízdní řád parního vlaku na Svatováclavskou slavnost v Dobříši
Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.