Visa se spojila s Apple

10.09.2014 17:58

Mobilní platby Visa budou součástí chytrých telefonů iPhone 6, iPhone 6 Plus a hodinek Apple Watch od Apple.

Visa se spojila s Apple
Foto: Apple
Popisek: Logo firmy Apple

Jako rozhodující díl do skládačky mobilních plateb považuje asociace Visa propojení se službami Apple. Asociace Visa dnes oficiálně potvrdila, že podpoří spotřebitelské platby pro uživatele zařízení iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch.

Příslušné finanční instituce v USA a následně i na dalších světových trzích budou moci přidat debetní a kreditní karty Visa k možnostem plateb Apple Pay. Zákazníkům to umožní snadné a bezpečné nakupování u vybraných prodejců, a to jak v prodejnách, tak aplikacích.

„Vstup společnosti Apple na tento trh představuje rozhodující kousek do skládačky mobilních plateb. Tento klíčový posun v digitálních platbách potvrdil, že vývoj mobilních a bezkontaktních služeb má nenahraditelný potenciál a výrazně nabírá na obrátkách,” uvedl Steve Perry, generální ředitel digitálních technologií Visa Europe.

Po USA bude brzy následovat i Evropa

Visa potvrdila, že úzce spolupracuje se společností Apple a jednotlivými členskými bankami na tom, aby tato nova služba byla v co nejkratší době přístupná i na evropském trhu. „V současnosti je situace taková, že služba se spouští jako první v USA. V Evropě to bude nejdříve začátkem příštího roku,“ informuje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko. Otevírá se tak možnost pro spuštění této služby i v České republice a na Slovensku. Obě země totiž dlouhodobě patří k nejprogresivnějším zemím při přijímaní nových inovativních platebních produktů.

„Slovensko  nedávno odstartovalo jako druhá země v Evropě cloudové mobilní bezkontaktní platby NFC HCE. Brzy bude následovat i Česko. Ve spolupráci naší organizace se společností Apple vidíme obrovský potenciál i pro tuzemský trh. Pro úspěšný start bude potřeba dohody konkrétní tuzemské banky a společnosti Apple. Tyto dohody pomůže zprostředkovat Visa,“ uvádí Gajdoš.

Visa Europe je předním hráčem v oblasti NFC plateb už od chvíle, kdy v roce 2007 představila první bezkontaktní karty a terminály. Dnes se v prodejnách po celé Evropě nachází více než 1,5 milionu bezkontaktních terminálů Visa – a všechny jsou připravené i na mobilní platby.

„Rozhodnutí společnosti Apple vstoupit na tento trh odráží širokou škálu příležitostí, které na poli digitálních plateb nyní existují. Díky tomuto kroku se celosvětově zvýší povědomí o bezkontaktních službách a rozšíří se jejich využívání. Očekáváme tedy pozitivní „haló efekt“, který prospěje všem zúčastněným v ekosystému mobilních plateb,” dodal Perry.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

22:33 Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

Rada Zlínského kraje ve funkci jediného akcionáře Krajské nemocnice T. Bati, a. s. dnes odvolala z p…