Vítězem 10. ročníku soutěže „O cenu ústředního ředitele SVS“ jsou středoškoláci z Českých Budějovic

12.11.2016 19:30

Vítězem vědomostní a dovednostní soutěže středních škol s veterinárním zaměřením „O cenu ústředního ředitele Státní veterinární správy“ se letos po roční pauze opět stali studenti z Českých Budějovic.

Vítězem 10. ročníku soutěže „O cenu ústředního ředitele SVS“ jsou středoškoláci z Českých Budějovic
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Vítězové 10. ročníku soutěže „O cenu ústředního ředitele SVS“

Vítěze ocenil 26. října 2016 přímo ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád. Jednalo se o jubilejní, již desátý ročník soutěže. Dlouhodobě jsou studenti z jihočeské metropole jednoznačně nejúspěšnějšími účastníky soutěže – na pomyslném nejvyšším stupni letos stáli již pošesté, naposledy v souboji znalostí budoucích veterinářů zvítězili v roce 2014.

Soutěž se, tak jako v předchozích letech, uskutečnila ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích ve dnech 24. – 26. října 2016. Letošního ročníku se účastnili reprezentanti deseti středních veterinárních škol z České republiky i Slovenska, což ještě podtrhlo desáté výročí konání této akce. Soutěž tak měla o jednoho účastníka více než loni. Kromě vítězných českobudějovických středoškoláků to byli studenti maturitních ročníků škol v Boskovicích, Hradci Králové, Třebíči, Kroměříži, Benešově, Českých Budějovicích, Plasích, Brně, Nitře a loňští vítězové z Košic. Počet soutěžících škol rok od roku roste, což je jistě velmi potěšující skutečnost.

„Znalosti studentů jsou na velmi dobré úrovni. S organizací soutěže jsem taktéž velmi spokojen, přesto chystáme na příští rok nějaké změny, abychom studenty motivovali k ještě lepším výkonům a k větší orientaci na veterinární témata“, dodává Semerád.

Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech disciplínách. Byly jimi prezentace na téma „Město a škola“, kde studuji, písemný test znalostí a odborná část soutěže v laboratořích. Poslední disciplínou byla opět prezentace, tentokrát na téma „Mé budoucí odborné zaměření a má ročníková práce“.

Soutěžící byli hodnoceni pětičlennou odbornou porotou. Její předsedkyní byla, tak jako v předchozích letech, Bohuslava Tremlová, děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. V rámci doprovodného vzdělávacího a společenského programu studenti absolvovali mimo jiné návštěvu pražské zoologické zahrady, kde si vyslechli zajímavou přednášku hlavního veterinárního lékaře Romana Vodičky.

Zvláštní cenu hodnotitelské komise za nejpozoruhodnější výkon jednotlivce (zejména za znalostní test) obdržela Katarína Kocáková z Košic. Všem účastníkům ještě jednou děkujeme!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

22:08 AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …