Vítkovice doložily soudu, že návrh Wetag Invest na insolvenci je pochybný

18. 5. 2016 15:45

Společnost VÍTKOVICE POWER ENGINEERING (VPE) doložila Krajskému soudu v Ostravě, že insolvenční návrh skupiny Wetag Invest není důvodný. Pohledávky buď nejsou platně postoupené, a Wetag tedy není věřitelem, nebo nejsou po splatnosti či dokonce ani nejsou pohledávkami za VPE. Wetag také ignoroval odkládací podmínky splatnosti mezi VPE a dodavateli, které označuje za další věřitele VPE. Návrh Wetagu je tak od samého začátku bezdůvodný a jednoznačně připravený s cílem poškodit skupinu Vítkovice.

Vítkovice doložily soudu, že návrh Wetag Invest na insolvenci je pochybný
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Návrh Wetagu na insolvenci VPE provází řada podivných shod termínů a podezřelých okolností. Wetag měl nakoupit a převzít pohledávky v rozmezí týdne až tří dnů před podáním návrhu k soudu. V té době nijak nekomunikoval s VPE, neoznámil firmě, že je vlastníkem a ani nevyzval VPE k úhradě pohledávek. Doklady o postoupení i oznámení pohledávek zcela chybí.Ke dni podání návrhu nebyly pohledávky tři měsíce po splatnosti, u jedné byl splátkový kalendář s minimální částkou v prodlení a navíc ji nemá plnit VPE,“ konstatoval obchodní ředitel skupiny Vítkovice Machinery Group Jiří Skuhra.

Návrh Wetagu je učebnicovým příkladem šikanózního insolvenčního návrhu a má jasné znaky bezdůvodného útoku na skupinu Vítkovice. To dokládá mimo jiné postup Wetagu u pohledávek, které označil jako pohledávky společnosti Metrostav. Ty však, jak je vidět i na veřejně dostupném insolvenčním rejstříku, nebyly ke dni podání insolvenčního návrhu vůbec splatné a Metrostav je uplatňuje v návaznosti na odstoupení od smlouvy s VPE. K tomu  Metrostav přistoupil až po  zahájení insolvenčního řízení na návrh Wetag Invest (jinak to smlouva ani neumožňuje). Vrcholkem ledovce je pak další Wetagem uváděný věřitel – společnost PUMPA, a.s., kde nemá VPE závazek, ale naopak pohledávku.

Skupina VÍTKOVICE má 34 firem a nic nenasvědčuje tomu, že by nebyla schopna uhradit závazky z obchodního styku. Wetag operuje s nepotvrzenými nebo dokonce mnohem později splatnými pohledávkami, než vyžaduje zákon pro podání oprávněného návrhu na insolvenci. Skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP soudu jednoznačně dokládá, že jde o neoprávněný a šikanující insolvenční návrh.

Výňatky ze zdůvodnění jsou připojeny, celé sdělení VPE soudu je k dispozici na: https://isir.justice.cz/isir/doc/dokument.PDF?id=23510659.


Citace z Vyjádření dlužníka:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Turisty k nám láká tradice, architektura, design i lifestyle

7:35 CzechTourism: Turisty k nám láká tradice, architektura, design i lifestyle

V roce 2017 dosáhl podíl mimopražských regionů na celkových příjezdech do hromadných ubytovacích zař…