Návrhy na řešení britských požadavků směřují do čtyř oblastí - správa hospodářských věcí, konkurenceschopnost, suverenita a sociální benefity a volný pohyb osob. Česká republika může s předloženými návrhy řešení v obecné rovině souhlasit. Nejvíce citlivá pro Českou republiku nadále zůstává část týkající se sociálních benefitů a svobody pohybu, kde je navrhováno zavedení tzv. ochranného mechanismu.
Tento mechanismus, o kterém na konci ledna jednal předseda vlády se svým britským protějškem, by umožňoval členskému státu, jenž je po dlouhou dobu vystaven výjimečně nadměrnému přílivu pracovníků z jiných členských států, omezit na určitou dobu přístup těchto osob k některým sociálním dávkám. Do sociální oblasti spadá také indexace příspěvků na děti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

13:21 Pražská strojírna dál dodává výhybky do Melbourne v Austrálii
Pražská strojírna dodává tramvajové výměny, výhybky, křižovatky a výhybkové přestavníky do Melbourne…
- 10:17 ERÚ: Energošmejdi si účtují poplatky za nic
- 8:56 ČEZ: Jaderná elektrárna Temelín se otevírá veřejnosti
- 7:09 ČNB: V ČR přibývá případů neoprávněného přijímání vkladů od veřejnosti. Sankce budou přísnější
- 22:13 Správa železnic: Nové poslání pro nádraží. Začíná stavba Centra paměti a dialogu Bubny
- 19:10 Finanční správa se zapojila do kontrol řidičů Uberu a Boltu v Praze