Vláda schválila nové ocenění ministra školství pro úspěšné sportovce

23. 5. 2018 10:06

Vláda dnes schválila novelu o oceněních udělovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která rozšířila možnost odměňování sportovců za mimořádné výkony na olympijských a paralympijských hrách. Sportovce bude za vynikající reprezentaci České republiky nově odměňovat přímo MŠMT, dosud tyto odměny rozděloval Český olympijský výbor.

Vláda schválila nové ocenění ministra školství pro úspěšné sportovce
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

„Jsem rád, že se tímto krokem dostáváme do normálního stavu, kdy stát bude moci oceňovat sportovce za úspěšnou reprezentaci přímo bez nedůstojných dohadů a zbytečných časových prodlev,“ uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Výše odměny se bude řídit vnitřními pravidly MŠMT. Stávající předpis stanovuje typy odměn v oblasti sportu, a to nejen za výkony, ale i za činy fair play. MŠMT chce odměňovat nejenom úspěšné olympioniky, ale taky tělesně a mentálně postižené sportovce a ostatní.

„Přestože jsou olympijské hry nejprestižnější a nejsledovanější sportovní událostí, MŠMT může oceňovat i jiné sportovní výkony např. evropské či světové rekordy, mimořádné činy ve sportu, celoživotní dílo. Cena či odměna pak vyjadřují ocenění státu za vynikající reprezentaci České republiky. Samozřejmě nadále budou sportovci oceňovány i v rámci svých sportovních organizací. Řada z nich však může vyjádřit ocenění pouze symbolicky, proto je zde jistota pro sportovce ze strany státu,“ řekl náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže MŠMT Karel Kovář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Pelhřimov: Závislost na tabáku není jen zlozvyk, pomůžeme vám přestat kouřit

12:59 Nemocnice Pelhřimov: Závislost na tabáku není jen zlozvyk, pomůžeme vám přestat kouřit

Letošní Den bez tabáku se uskuteční v plicní ambulanci Nemocnice Pelhřimov 31. 5. 2019 od 12:30 do 1…