Vláda schválila novely dvou nařízení týkající se problematiky přechodu na efektivnější formát digitálního vysílání DVB-T2

30.01.2017 21:42

Vláda na své dnešní schůzi schválila změnu nařízení o stanovení výše a způsobu výpočtů poplatků za využívání rádiových kmitočtů čísel a nařízení o stanovení způsobu a výše tvorby prostředků radiokomunikačního účtu a způsobu jejich čerpání.

Vláda schválila novely dvou nařízení týkající se problematiky přechodu na efektivnější formát digitálního vysílání DVB-T2
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

Obě schválené změny právních předpisů vycházejí z přijaté Strategie zemského digitálního vysílání, jejíž klíčovou součástí je uvolnění rádiových kmitočtů pásma 700 MHz pro mobilní broadband, které je nyní využívané pro televizní vysílání. Strategie rozvoje zemského digitálního vysílání z července 2016 předpokládá sestavení přechodných sítí šířící souběžně se stávajícími sítěmi DVB-T televizní vysílání v novém standardu DVB-T2.

Ve Strategii rozvoje zemského digitálního vysílání je pro přechodné sítě, navrženo zjednodušit poplatky za využívané rádiové kmitočty po dobu souběžného vysílání v přechodových sítích. Ke snížení nákladů přechodu je ve Strategii rovněž navrženo efektivně a účelně náklady kompenzovat z radiokomunikačního účtu, který je podle zákona o elektronických komunikacích určen k řešení těchto situací.

Český telekomunikační úřad bude převádět v období realizace přechodu na DVB-T2 na radiokomunikační účet peněžní prostředky podle zákona o elektronických telekomunikacích zvýšené o 24 % z celkového výnosu vybraných poplatků za využívání rádiových kmitočtů, tj. celkově na podíl ve výši 30 % celkové sumy vybraných poplatků za kmitočty. Novela nařízení zároveň stanoví způsob, jak bude naloženo se zůstatkem radiokomunikačního účtu po dokončení přechodu na DVB-T2.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Do naší krajiny patří jak hospodářská zvířata, tak šelmy

19:38 Agentura ochrany přírody a krajiny: Do naší krajiny patří jak hospodářská zvířata, tak šelmy

AOPK ČR proto nyní připravuje zjednodušení dotačních pravidel pro chovatele hospodářských zvířat na …