Vládu čeká výjezdní zasedání v Ústeckém kraji, jednat bude už ve vlaku

14. 10. 2015 19:41

V rámci druhého výjezdního zasedání v kraji 19. října 2015 budou členové vlády jednat v Ústí nad Labem také společně s Radou Ústeckého kraje a hejtmany Karlovarského a Moravskoslezského kraje.

Vládu čeká výjezdní zasedání v Ústeckém kraji, jednat bude už ve vlaku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Vláda se bude na výjezdním zasedání v Ústeckém kraji zabývat problémy, které se místního regionu nejvíce dotýkají. Hlavními tématy bude problematika sociálně vyloučených lokalit, podpora zaměstnanosti, územní limity těžby uhlí či například zalesňování Krušných hor.

Pro cestu do Ústeckého kraje využije vláda stejně jako při prvním výjezdním zasedání vlakové spojení Českých drah. Tentokrát ale zahájí vláda své jednání přímo ve vlaku již v průběhu cesty, a to ve speciálním konferenčním voze.

V odpoledních hodinách navštíví premiér Sobotka společně s ministryní školství Kateřinou Valachovou Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně, kde budou s vedením školy diskutovat například o rozvoji technického a přírodovědného vzdělávání.

Výjezdní zasedání v Ústí nad Labem je již druhým výjezdním zasedáním vlády v kraji. První se uskutečnilo 22. července 2015 v Ostravě. Mimo Strakovu akademii vláda jednala také 14. září v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Vybrané body jednání vlády s Radou Ústeckého kraje

· Koncepce hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, předkládá: ministr průmyslu a obchodu.

· Řešení dalšího postupu územně ekologických limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách, předkládá: ministr průmyslu a obchodu.

· Podprogram Podpora rozvoje pracovních příležitostí na území Ústeckého a Moravskoslezského kraje, předkládá: ministryně pro místní rozvoj.

· Zpráva o stavu vyloučených lokalit v Ústeckém kraji, předkládá: ministr pro lidská práva‚ rovné příležitosti a legislativu.

· Informace k návrhu harmonogramu přípravy Programu revitalizace Krušných hor, předkládají: ministři zemědělství a životního prostředí.

· Zpráva o aktuální situaci a plánovaných aktivitách MŽP směřujících ke zlepšení stavu ovzduší a životního prostředí v Ústeckém kraji, předkládá: ministr životního prostředí.

· Opatření v oblasti podpory zaměstnanosti a v oblasti nepojistných sociálních dávek v Ústeckém kraji, předkládá: ministryně práce a sociálních věcí.

Vybrané body jednání vlády

Návrh novely nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, předkládá: ministryně práce a sociálních věcí.
Návrh počítá s tím, že se od 1. listopadu 2015 zvýší platové tarify pro zaměstnance ve veřejných službách a správě o tři procenta a od 1. ledna 2016 se zvýší platové tarify i pro zdravotnické pracovníky, a to o pět procent.

Návrh novely nařízení vlády o platových poměrech státních zaměstnanců, předkládají: ministryně práce a sociálních věcí a 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí.

Návrh počítá s tím, že se od 1. listopadu 2015 zvýší platové tarify pro státní zaměstnance o tři procenta.

Návrh na změnu systemizace spočívající v navýšení objemu prostředků na platy státních zaměstnanců a zaměstnanců správních úřadů s účinností od 1. listopadu 2015, předkládá: ministr vnitra.

Předpokladem realizace změny platových tarifů při odměňování státních zaměstnanců a zaměstnanců správních úřadů je změna systemizace správních úřadů spočívající v navýšení objemu prostředků na platy.

Kompletní program najdete na https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2015-10-19

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Pedagogická komora je proti zpřísňování jednotné přijímací zkoušky na SŠ

12:54 Pedagogická komora je proti zpřísňování jednotné přijímací zkoušky na SŠ

Pedagogická komora je proti omezování pravomocí ředitelů středních škol vybírat si své budoucí žáky…