Vlakem Českých drah na podzimní Floru Olomouc

03.10.2017 21:14

Tento čtvrtek 5. října začíná na olomouckém výstavišti podzimní etapa jedné z největších zahradnických akcí v zemi, Flora Olomouc.

Vlakem Českých drah na podzimní Floru Olomouc
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Hlavní expozice v Pavilonu A olomouckého výstaviště letos nese název Návrat ke kořenům. Na přehlídku, zejména ovoce a zeleniny, se mohou zájemci vydat vlakem ČD se zvýhodněnou jízdenku VLAK+ Flora. Tradičně pak návštěvníci na veletrhu najdou i stánek národního dopravce. Výstava potrvá do neděle 8. října.

Na výstavu Flora do Olomouce za polovinu

Na výstavu se i letos lze svézt na zvýhodněnou cenu. S jízdenkou VLAK+ Flora získá cestující slevu 50 % ze zpátečního jízdného ve 2. třídě vlaků Českých drah z kteréhokoliv místa v ČR. Aby byla jízdenka se slevou VLAK+ uznána i pro zpáteční cestu, je nutné si ji nechat označit razítkem ve stánku ČD, který bude umístěn ve foyer pavilonu A. Jízdenku se slevou VLAK+ lze přitom zakoupit do všech stanic začínajících jménem města Olomouc – tedy i na zastávky Olomouc-Smetanovy sady nebo Olomouc-Nová Ulice, které leží v blízkosti výstaviště.

Co letošní podzimní Flora Olomouc nabídne?

Podzimní etapa představí celonárodní výstavu zejména ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Součástí bude opět festival gastronomie a nápojů Olima spolu se Dny moravských vín a Grand Prix ovocných destilátů Flora košt a také oblíbené Podzimní zahradnické trhy. Floru Olomouc doprovodí již tradičně festival Rozkvetlé památky krášlící vybrané pamětihodnosti květinovou výzdobou.

Nově se na olomouckém výstavišti představí i mezinárodní přehlídka ovoce Europom – ta prezentuje národní pěstitele, jejichž sortiment se vymyká nebo neměl dosud šanci se z jakýchkoli důvodů uplatnit v běžné nabídce velkoobchodních a maloobchodních řetězců. Návštěvníci se mohou seznámit s celým procesem šlechtění, pěstování a zpracování ovoce. K ochutnávce jsou pro návštěvníky tradičně připraveny fresh juicy, sušené plody, pálenky, mošty a další více či méně známé produkty.

Brány podzimní Flory Olomouc 2017 budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Za plné vstupné zaplatí návštěvníci na místě 140 Kč, 120 korun při nákupu lístků předem pomocí on-line systému. Zlevněné vstupenky (pro důchodce a studenty) stojí 80 Kč, děti od 6 do 15 let platí 30 korun, rodinné vstupné (dva dospělí + 1 až 4 děti) je 280 Kč u pokladny a 250 Kč on-line. Zdarma mají vstup na výstavu děti do 6 let a návštěvníci s průkazem ZTP a ZTP/P.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NKÚ: Energetické úspory u veřejných budov se nedaří tak, jak by bylo třeba. Stát neumí využít připravené peníze

9:15 NKÚ: Energetické úspory u veřejných budov se nedaří tak, jak by bylo třeba. Stát neumí využít připravené peníze

NKÚ prověřil prostředky, určené na podporu energetických úspor u veřejných budov v letech 2017 až 20…