Vojenská akademie Vyškov: Převzali jsme nové vyprošťovací soupravy pro vojenské hasiče

10.10.2020 22:45

Prvních pět souprav pořízených pro AČR si převzali zástupci Vojenských hasičských jednotek (VHJ) v podřízenosti VeV-VA Vyškov (VHJ Vyškov, Libavá, Boletice a Radošov) a jednu soupravu převzal také Úsek přípravy hasičských odborností vyškovského Odboru profesní přípravy, kde poslouží zejména k zabezpečení výuky a výcviku v kurzech.

Vojenská akademie Vyškov: Převzali jsme nové vyprošťovací soupravy pro vojenské hasiče
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

Jedná se o moderní hydraulické vyprošťovací zařízení (HVS) akumulátorového typu, kde jsou akumulátory jednotlivých pracovních nástrojů vzájemně zaměnitelné. Tento nový trend při použití HVS se postupně prosazuje u profesionálních jednotek a to především z důvodu výrazné úspory času mezi příjezdem jednotky na místo zásahu a reálnou možností použití jednotlivých nástrojů soupravy. To výrazně zvyšuje pravděpodobnost přežití osob především při vyprošťování postižených z vozidel u dopravních nehod, kdy je každá minuta drahá. Další nespornou výhodou je lepší manipulace s nástroji vzhledem k absenci tlakových hadic propojujících pracovní nástroje s pohonnou jednotkou agregátu.

Součástí převzetí nových souprav bylo také praktické zaškolení obsluh v bezpečné manipulaci s nástroji, které proběhlo na autovrakovišti v Holubicích, již tradičním partnerovi, který dlouhodobě bezúplatně poskytuje úseku prostory a autovraky potřebné pro kvalitní a efektivní výcvik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP se rozloučí s tramvajemi T6A5, do pravidelného provozu vyjedou naposledy tuto sobotu

21:20 DPP se rozloučí s tramvajemi T6A5, do pravidelného provozu vyjedou naposledy tuto sobotu

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se tuto sobotu 19. června 2021 rozloučí s tramvajemi T6A5, které …