Vojenská akademie Vyškov: Slavnostní vyřazení absolventů výcviku personálu Inženýrské letecké služby

30.09.2018 18:37

V pátek 24. srpna 2018 se uskutečnilo ve Společenském sále VeV-VA slavnostní vyřazení posluchačů kurzů základního odborného výcviku personálu Inženýrské letecké služby (ILS).

Vojenská akademie Vyškov: Slavnostní vyřazení absolventů výcviku personálu Inženýrské letecké služby
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Slavnostní akt se odehrál za přítomnosti velitele Velitelství výcviku-Vojenské akademie brigádního generála Radka Hasaly, náčelníka Odboru profesní přípravy plukovníka gšt. Tibora Budíka a náčelníka Centra přípravy vzdušných sil podplukovníka Romana Randuly. Jako hosté se slavnostního vyřazení zúčastnili zástupce Odboru dohledu nad vojenským letectvím Sekce dozoru a kontroly Ministerstva obrany plukovník generálního štábu Vladan Ševčík a zástupce Velitelství Vzdušných sil AČR podplukovník Robert Hejtmánek.

Tento již devátý běh kurzů zahrnoval kurzy základního odborného výcviku personálu Inženýrské letecké služby ve specializacích drak a motor, elektrické a speciální vybavení letadel, letecká výzbroj a rádiové a radiotechnické vybavení letadel. Společně s těmito kurzy byl ukončen i kurz rozdílového výcviku personálu Inženýrské letecké služby specializace letecká výzbroj, který je určen pro žadatele o změnu specializace ILS.

Letošní kurzy byly významné nejen tím, že se konaly v roce, ve kterém si připomínáme sté výročí založení Československého letectva, ale také si připsaly jedno významné prvenství. Byly realizovány plně v souladu s mezinárodními požadavky na odbornou způsobilost personálu k údržbě vojenských letadel EMAR 66 na základě oprávnění, které získalo Velitelství výcviku-Vojenská akademie v říjnu loňského roku.

Téměř osm měsíců dlouhé kurzy letos úspěšně absolvovalo 23 z celkového počtu 30 posluchačů, kteří v lednu letošního roku nastoupili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…