Vojenská střední škola slaví osmdesát let

28.09.2015 14:39 | Zprávy

Přelet bitevních vrtulníků a bojových letounů JAS-39 Gripen doprovodil oslavy 80. výročí založení Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové. Na akci se přijel podívat také ministr obrany Martin Stropnický.

Vojenská střední škola slaví osmdesát let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čeští vojáci vracející se z mise v zahraničí

Oslavy jediné školy svého druhu v České republice si nenechaly v sobotu ujít stovky lidí včetně bývalých studentů. Kromě vedení Ministerstva obrany a Armády ČR se jí zúčastnily také zástupci města a veteránských organizací.

Hlavním bodem na události bohatého celodenního programu byl slavnostní slib žáků prvních ročníků na náměstí v centru Moravské Třebové. Na ceremoniálu, během něhož byl v doprovodu čestné čety přinesen bojový prapor školy a zaznělo tradiční „tak slibujeme“, promluvil k nastoupeným studentům jako první ministr obrany.

Martin Stropnický v projevu vyzval studenty, aby při studiu investovali svůj čas, svoji energii, pevnou vůli a patřičnou studijní morálku. Prohlásil, že je přesvědčen, že jejich působení v českých ozbrojených silách bude armádě ku prospěchu a současně povede i ke splnění jejich osobních cílů.

„Jako občanovi této země mi velmi záleží na tom, aby čeští vojáci byli dokonalými profesionály hodnými tohoto jména. Aby vojenské hodnoty jako je obětavost, odvaha a kamarádství nežily pouze v historických odkazech, ale staly se přirozenou součástí vašeho života,“ řekl ministr. Na adresu školy, která slaví v těchto dnech výročí, prohlásil, že ho považuje za zařízení, které má úctyhodnou minulost, přesvědčivou přítomnost a zaručenou budoucnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha investuje do zázemí pro zaměstnance

16:18 Letiště Praha investuje do zázemí pro zaměstnance

Letiště Praha vyhlašuje veřejnou zakázku na zhotovitele nového parkovacího domu určeného pro zaměstn…