Vojenská střední škola slaví osmdesát let

28.09.2015 14:39 | Zprávy

Přelet bitevních vrtulníků a bojových letounů JAS-39 Gripen doprovodil oslavy 80. výročí založení Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové. Na akci se přijel podívat také ministr obrany Martin Stropnický.

Vojenská střední škola slaví osmdesát let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čeští vojáci vracející se z mise v zahraničí

Oslavy jediné školy svého druhu v České republice si nenechaly v sobotu ujít stovky lidí včetně bývalých studentů. Kromě vedení Ministerstva obrany a Armády ČR se jí zúčastnily také zástupci města a veteránských organizací.

Hlavním bodem na události bohatého celodenního programu byl slavnostní slib žáků prvních ročníků na náměstí v centru Moravské Třebové. Na ceremoniálu, během něhož byl v doprovodu čestné čety přinesen bojový prapor školy a zaznělo tradiční „tak slibujeme“, promluvil k nastoupeným studentům jako první ministr obrany.

Martin Stropnický v projevu vyzval studenty, aby při studiu investovali svůj čas, svoji energii, pevnou vůli a patřičnou studijní morálku. Prohlásil, že je přesvědčen, že jejich působení v českých ozbrojených silách bude armádě ku prospěchu a současně povede i ke splnění jejich osobních cílů.

„Jako občanovi této země mi velmi záleží na tom, aby čeští vojáci byli dokonalými profesionály hodnými tohoto jména. Aby vojenské hodnoty jako je obětavost, odvaha a kamarádství nežily pouze v historických odkazech, ale staly se přirozenou součástí vašeho života,“ řekl ministr. Na adresu školy, která slaví v těchto dnech výročí, prohlásil, že ho považuje za zařízení, které má úctyhodnou minulost, přesvědčivou přítomnost a zaručenou budoucnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha investuje do zázemí pro zaměstnance

16:18 Letiště Praha investuje do zázemí pro zaměstnance

Letiště Praha vyhlašuje veřejnou zakázku na zhotovitele nového parkovacího domu určeného pro zaměstn…