Vyjádření k situaci ve Valašském očním centru Vsetín

03.07.2015 13:23

V pondělí 29. června dostal primář očního oddělení Vsetínské nemocnice, a. s. a zároveň šéf Valašského očního centra Vsetín od předsedkyně představenstva Vsetínské nemocnice Věry Prouskové výpověď z pracovního poměru ve Vsetínské nemocnici, a. s. O den později dostalo výpověď z nájmu prostor v areálu Vsetínské nemocnice i ZIRIS oční centrum.

Vyjádření k situaci ve Valašském očním centru Vsetín
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Právě tyto subjekty, tedy Vsetínská nemocnice a ZIRIS, byly partnery v projektu Valašské oční centrum Vsetín, který byl unikátní ve spojení krajského zdravotnictví a soukromé sféry. To spočívalo v tom, že soukromý investor vybavil oční oddělení moderní technikou včetně laserového operačního přístroje pro operace odstraňující dioptrie. Výkony hrazené ze zdravotního pojištění tak byly hrazeny nemocnici, nadstandardní výkony pak spadaly ZIRISu. Své místo si tento projekt na trhu si našel velmi rychle, o čemž svědčí stále stoupající množství operačních výkonů.

Výpověď jak pana primáře, tak i jednatele ZIRISu, proto zaskočila.

Vyjádření primáře Michala Zieglera:

Tento krok hodnotím jako jednoznačný nevděk za své snažení, které prokazatelně vedlo ke zvýšení kvality poskytované péče v oblasti oftalmologie v celém regionu. Dále to vnímám jako nekalý postup konkurence z blízkého Zlína, která se pravděpodobně zalekla našich úspěchů.

Výsledky práce Valašského očního centra jsou samozřejmě doložitelné a zcela jasně ukazují na stále se zvyšující objem operativy i činností v centru, včetně vrůstajícího věhlasu očního oddělení ve Vsetíně. Nepopiratelná je i celková spokojenost obyvatel s námi poskytovanými službami.

Vyjádření Jana Zlámalíka, jednatele ZIRIS očního centra:

Postup vedení nemocnice považuji za nekorektní a domnívám se, že je i v rozporu s podnájemní smlouvou a smlouvou o spolupráci při zřízení Valašského očního centra. Navíc podáním výpovědi primáři Michalu Zieglerovi, který je současně prokuristou ZIRIS očního centra a hlavním operatérem, jakož i koordinátorem celého projektu, dochází ke zmaření významné soukromé investice do tohoto projektu.

Nyní nás čeká jednání s vedením nemocnice o zabezpečení další péče o naše klienty. Ať už bude výsledek jakýkoli, je naším cílem zachování a další rozvoj špičkového očního pracoviště třeba i mimo areál nemocnice, tak aby oftalmologická péče o pacienty byla dále ve Vsetíně v odpovídající kvalitě dostupná.

Pro postup Vsetínské nemocnice, a.s. současně také zvažuji možnosti odvolání darů, které byly dříve nemocnici poskytnuty, a to v řádu několika stovek tisíc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Občanská společnost se v Mostě probouzí

17:31 Občanská společnost se v Mostě probouzí

Dnes se téměř stovka lidí všech generací sešla u městské knihovny, aby vyjádřila nesouhlas s nesmysl…