Vyjádření společnosti PRAMACOM-HT

10.03.2016 13:07

Tisíce přístrojů pro noční vidění za asi 199 milionů korun bez DPH, které armádě dodá česká firma PRAMACOM-HT, jsou americké výrobky Nivisys MUM-14. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) přitom při ohlášení nákupu vyzdvihl, že v mezinárodním tendru na dodávku přístrojů uspěl český obranný průmysl. Napsal to týdeník Euro ve svém pondělním vydání. Společnost PRAMACOM-HT označila informace týdeníku za nepřesné a nepravdivé, její vyjádření přinášíme v plném znění.

Vyjádření společnosti PRAMACOM-HT
Foto: Archiv
Popisek: vojáci

Portál parlamentnilisty.cz dne 24. ledna 2016 zveřejnil zprávu agentury ČTK zpracovanou s odvoláním na článek v týdeníku Euro č. 4/2016 pod titulkem „Armáda dostane od české firmy tisíce přístrojů nočního vidění. Jejich původ je ale z Ameriky“.

Zpráva je založena na nepřesných a nepravdivých informacích, které tímto společnost PRAMACOM-HT uvádí na pravou míru.

Ve zprávě je pouze jednou uveden správně název společnosti - PRAMACOM-HT - která uspěla v otevřené soutěži alianční nákupní organizace NSPA (NATO Support and Procurement Agency) se zakázkou na dodávku 2500 přístrojů nočního vidění pro Armádu České republiky (AČR).

Zakázku získala společnost PRAMACOM-HT, která už v roce 2014 dodala české armádě 900 přístrojů stejného typu, a nikoliv společnost Pramacom, jak bylo ve zprávě uvedeno.

Není pravdou, že „tisíce přístrojů pro noční vidění za asi 199 milionů korun bez DPH, které armádě dodá česká firma PRAMACOM-HT, jsou americké výrobky Nivisys MUM-14“. Společnost PRAMACOM-HT je výrobcem přístroje, který má od NATO přidělenu mezinárodní výrobní identifikaci NCAGE.

Přístroje nočního vidění pro Armádu České republiky jsou mimo jiné vybaveny zesilovačem jasu od společnosti Photonis, které mají takové parametry, že se zcela jednoznačně řadí mezi licencovaný a přísně sledovaný vojenský materiál.

Ve zprávě bylo dále uvedeno, že poloprofesionální americký výrobek Nivisys MUM-14 je možné koupit i na internetu, například na serveru Amazon v přepočtu za zhruba 49.000 korun. Ve skutečnosti uvedené zboží podléhá v případě vývozu mimo území USA licenčnímu řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERV Evropská pojišťovna: Při srážce na sjezdovce může jít o velké peníze

11:32 ERV Evropská pojišťovna: Při srážce na sjezdovce může jít o velké peníze

Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu vyráží na hory v období jarních prázdnin 57 % lyžařů…