Výstava v Senátu představí životní příběh operní divy Jarmily Novotné

03.04.2017 8:35

Představení pozoruhodného životního příběhu a hvězdné kariéry slavné operní pěvkyně Jarmily Novotné, jejíž 110. výročí od narození si letos připomínáme, je hlavním tématem výstavy s názvem Jarmila Novotná: Operní diva. Expozice v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce je od 30. března do 28. května 2017, návštěvníci z řad veřejnosti si ji mohou prohlédnout každý víkend a ve státní svátky.

Výstava v Senátu představí životní příběh operní divy Jarmily Novotné
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Zájemci se mohou těšit na expozici unikátních sbírkových předmětů pocházejících z depozitáře neziskové organizace Zámek Liteň a osobní pozůstalosti Jarmily Novotné. Její nejslavnější operní i filmové role zachycují mimo jiné nainstalované velkoformátové fotografie. Jejich prostřednictvím mohou návštěvníci nahlédnout do pozoruhodného života i hvězdné kariéry úspěšné pěvkyně světové operní scény 20. století.

Expozice je realizována jako putovní prezentace sbírkových předmětů, přičemž většina exponátu v Mytologické chodbě je vystavována vůbec poprvé.

V historických prostorách Valdštejnského paláce výstavou odstartoval šestý ročník Festivalu Jarmily Novotné, který akcentuje právě 110. výročí narození umělkyně. Cílem tohoto projektu je především oživení odkazu a popularizace jména této pěvecké legendy.

Expozice probíhá pod záštitou senátora Jiřího Oberfalzera. Veřejnosti je přístupná vždy o víkendech a ve státní svátky od 10.00 do 17.00 hod. Ke zhlédnutí bude také v rámci Dne otevřených dveří 8. května, a to od 9.00 do 16.00 hod. Vstup volný.

Obrázek přidružený k tiskové zprávě

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP:  Dopravní opatření v souvislosti s akcí Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda

15:18 MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda

V sobotu 27. dubna 2019 se v hlavním městě uskuteční sportovní akce Velká jarní hvězdicovitá cyklojí…