Výtěžek z projektu Šťastná hvězda pomůže handicapovanému Matoušovi získat nového asistenčního psa

08.02.2016 22:06

Na pořízení asistenčního psa pro handicapovaného 14letého Matouše z Písku poputuje výtěžek z III. ročníku projektu Šťastná hvězda. Jedná se o částku 43,7 tisíce korun, kterou organizátor projektu ČSAD Autobusy České Budějovice dorovnal do 50 tisíc. Pomoci Matoušovi ke čtyřnohému příteli, jehož cena činí 200 tisíc korun, chce i Jihočeský kraj.

Výtěžek z projektu Šťastná hvězda pomůže handicapovanému Matoušovi získat nového asistenčního psa
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Asistenční pes má Matoušovi pomoci nahradit fenku Taru, která v roce 2015, bohužel, uhynula.

„Sbírku jsme uspořádali loni a opět během adventu, kdy jeden z našich vozů označený jako Šťastná hvězda jezdil po jižních Čechách. Cestující si u řidiče kupovali hvězdičky za 20 až 500 korun, na které pak psali vzkazy, a následně jimi autobus polepili,“ uvedl generální ředitel společnosti ČSAD Autobusy České Budějovice Vladimír Homola.

Chtěl by retrívra, který mu bude pomáhat při cvičení i podávat oblečení či mobil

„Tato charitativní akce je velmi dobrým počinem našeho smluvního dopravce a kraj podobně prospěšné aktivity určitě vítá. A vítá samozřejmě i to, že sbírka oslovuje i naše spoluobčany,“ potvrdil krajský radní pro dopravu Antonín Krák s tím, že se kraj bude snažit na pořízení psa finančně spolupodílet.

Matouš, který trpí dětskou mozkovou obrnou a ovládá pouze jednu končetinu, se nového kamaráda už nemůže dočkat. „Nejraději bych si přál retrívra,“ říká.
Asistenční pes, jehož výcvik trvá zhruba rok, má Matoušovi pomáhat prohřívat ztuhlé svalstvo, díky čemuž je pro něj cvičení méně bolestivé. Zvládá i podávání rehabilitačních pomůcek, oblečení, mobilu, otevíraní dveří a mnohé jiné činnosti, které mu ulehčí život.

Výtěžek projektu Šťastná hvězda 2015 v podobě šeku předali 14letému Matoušovi z Písku krajský radní pro dopravu Antonín Krák (vpředu) a ředitel společnosti ČSAD Autobusy České Budějovice Vladimír Homola (vlevo za Krákem).

Homolu i Kráka těší, že se finanční částka, kterou se daří v rámci projektu vybírat, každým rokem zvyšuje. Loni to bylo 40 a předloni 37 tisíc korun. Děkují proto všem, kteří tuto dobrou věc neváhali podpořit s tím, že se s ní mohou setkat opět o letošním adventu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI zjistila falšování mimořádného rozsahu u filetů Aljašské tresky

10:50 SZPI zjistila falšování mimořádného rozsahu u filetů Aljašské tresky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila případ významného falšování podílu masa u…