ZKL Group posiluje výzkum a vývoj. Bude využívat pokročilý informační systém PLM

04.11.2014 8:01

Systém PLM (Product Lifecycle Management) je špičkový nástroj pro správu technických dat. Přední český výrobce ložisek zavádí jeho část do strategicky důležité divize ZKL - Výzkum a vývoj.

ZKL Group posiluje výzkum a vývoj. Bude využívat pokročilý informační systém PLM
Foto: ZKL
Popisek: ZKL

„Systém nám umožní ve velmi krátkém čase dohledat technickou dokumentaci ke konkrétnímu výrobku, konkrétní zakázce. A to hned z několika míst najednou pro všechny oprávněné osoby“, říká Ing. Martin Zbožínek, Vedoucí Konstrukce v ZKL – Výzkum a vývoj, a.s.

Příprava na spuštění takto pokročilého software znamenala mimo jiné detailní popis systému práce celého podniku, přenastavit zavedené procesy, a vyřešit celou řadu dalších technických problémů. V neposlední řadě pak bylo nutné naplnit informační systém daty.

„Provedli jsme kategorizaci dokumentů. Museli jsme detailně popsat „životní“ stavy výkresů a vývojových dat. V podstatě jsme znovu vytvářeli všechny pracovní postupy“, přibližuje složitý proces Ing. Martin Zbožínek.

Pokročilý systém využije ZKL Group především k dokonalé správě veškerých technických dat, od výkresů, 3D modelů, manuálů až po detailní provázání nabídkového a vývojového procesu. Mezi prvotní poptávkou po konkrétním výrobku a jeho faktickým objednání zákazníkem bývá obvykle i několikaměsíční prodleva. Pro tak velký průmyslový podnik tak bylo velmi složité dohledávat všechna technická data několik měsíců zpětně.

„Veškerá data budou okamžitě dohledatelná včetně související emailové korespondence, což je neuvěřitelná úspora času, energie a také to výrazně snižuje riziko chyb“, uzavírá Ing. Martin Zbožínek.

Celý proces zavádění složité technologie trval bezmála dva roky za plného chodu divize ZKL - Výzkum a vývoj, a.s. Do provozu byla technologie spuštěna letos 1. září. Postupně by měl být systém PLM zaváděn do celého koncernu.

O společnosti ZKL

Společnost ZKL je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě. Věnuje se výzkumu, vývoji, výrobě a distribuci valivých ložisek, výrobě speciálních ložisek a komponentů pro automobilový a železniční průmysl. Tradiční český výrobce koncern ZKL prosazuje flexibilitu a rychlost v plnění požadavků zákazníka. Ve všech činnostech navíc uplatňuje šetrný přístup k životnímu prostředí. V současné době v koncernu pracuje více než 1 110 zaměstnanců. ZKL se během své šedesátileté tradice stala osvědčeným a spolehlivým dodavatelem s certifikací pro celou řadu průmyslových podniků. Vyráběný sortiment standardních a speciálních ložisek značky ZKL plní ty nejnáročnější požadavky zákazníků v široké oblasti jednotlivých průmyslových odvětví. Příkladem kam ZKL dodává své produkty, mohou být odvětví hutnictví, energetiky, těžkého strojírenství, těžby a zpracování surovin, automobilového průmyslu, dopravy, zemědělství a mnoho dalších.

Další informace naleznete na: www.zkl.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita se sešla poprvé v novém roce

22:58 Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita se sešla poprvé v novém roce

První jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) v roce 2020 mělo velmi nabitý program.