„Jihomoravané se mohou zapojit do druhého ročníku Potravinové sbírky. Trvanlivé potraviny můžete nosit do budovy kraje na Žerotínově náměstí do kanceláře 43 a do budovy na Cejlu do kanceláře 214. Chtěl bych požádat všechny Jihomoravany, aby zvážili možnost zúčastnit se této sbírky ve prospěch potřebných a přispěli prostřednictvím Krajského úřadu Jihomoravského kraje do Potravinové banky. V loňskem roce jsme vybrali 1060 kg trvanlivých potravin,“ sdělil hejtman Michal Hašek.
Cílem Potravinové banky je získávat zdarma potraviny od potravinových řetězců, přebytky produkce potravinářského průmyslu nebo příspěvky shromážděné při veřejných sbírkách, zajišťovat jejich skladování a bezplatně je distribuovat organizacím pracujícím s chudými rodinami a jednotlivci v obtížné životní situaci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva