Zástupci ČEZ Distribuce a Enedis jednali v Praze o smart grid projektu INTERFLEX, který odstartuje v lednu 2017

30.12.2016 15:17 | Zprávy

Zástupci z vedení distribučních společností ČEZ Distribuce a Enedis jednali v předvánoční čas v Praze o evropském projektu INTERFLEX, který je zaměřen na zvyšování flexibility evropských distribučních sítí. V rámci setkání byla podepsána tzv. Konsorciální smlouva projektu, čímž byla formálně zakončena fáze přípravy projektu a v lednu 2017 bude projekt odstartován.

Zástupci ČEZ Distribuce a Enedis jednali v Praze o smart grid projektu INTERFLEX, který odstartuje v lednu 2017
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Naši účast na projektu INTERFLEX vnímám jako pozitivní ať už z odborného hlediska, nebo i z pohledu naší narůstající angažovanosti na evropské úrovni. Naši partneři ze společnosti Enedis jsou jedním z lídrů v inovacích v našem oboru a vzhledem k tomu, že také naše know-how má Evropě co nabídnout, můžeme s nimi stát v jedné linii,“ říká předseda představenstva společnosti ČEZ Distribuce Richard Vidlička.

Po realizaci projektu SmarRegion Vrchlabí je tak INTERFLEX dalším evropským projektem, kterého se ČEZ Distribuce aktivně účastní. INTERFLEX dokončil negociační fázi (tedy fázi vyjednání podmínek, za jakých bude projekt realizován) a podpisem Grantové dohody s Evropskou komisí (EK) je potvrzena jeho realizace. Koordinátor projektu, francouzský distributor elektrické energie – Enedis (dříve ERDF), a zástupce EK podepsali dne 1. prosince 2016 Grantovou dohodu, která určuje obsah i rozsah projektu. Projekt InterFlex, podpořený z programu H2020, je zaměřený na zvyšování flexibility evropských distribučních sítí, jeho zahájení je stanoveno na 1. ledna 2017. 

Společnost ČEZ Distribuce plánuje v projektu INTERFLEX testovat prioritní témata smart grids zaměřená na integraci obnovitelných a decentrálních zdrojů do distribuční soustavy, akumulaci elektrické energie a integraci dobíjecích stanic pro elektromobily do distribuční soustavy. Získané poznatky pak budou tvořit vstupy do obecných pracovních balíčků a zajistí tak jejich posouzení a možné nasazení na celoevropské úrovni.

Navázali jsme na úspěšnou spolupráci na evropské úrovni a společně s našimi partnery zformovali silné konsorcium, které sestavilo projekt splňující přísná kritéria Evropské komise. V projektu hrajeme klíčovou roli nejen z pohledu garance dodání výstupů z našeho pracovního balíčku, ale zastáváme také roli technického ředitele celého projektu, což je role, které si velmi vážíme,“ říká vedoucí odboru Business strategie Radek Lamich.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČEZ , energetika , Enedis , projekt INTERFLEX

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi

Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…