Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: Léčba nemoci Covid-19 bude lékařům plně uhrazena

20.03.2020 9:15

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) chce ujistit lékaře a zdravotnická zařízení, že jim uhradí veškerou zdravotní péči, spojenou s vyšetřením i léčbou infekce koronaviru jejích klientů.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: Léčba nemoci Covid-19 bude lékařům plně uhrazena
Foto: zpmv.cz
Popisek: Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra - logo
reklama

„Chceme ujistit lékaře, že jejich péči o klienty pojišťovny, související s léčbou onemocnění Covid-19, uhradíme. Soustavně pracujeme na postupech, jak péči, která nebyla dosud zařazena v úhradách, vykazovat,“ uvedl generální ředitel ZP MV ČR David Kostka.

Zálohy nebudou sníženy

Do doby, než se uklidní situace a bude prostor pro analýzu dopadu nastalé situace na ekonomiku poskytovatelů zdravotních služeb, ZP MV ČR garantuje, že ani při dramatickém poklesu produkce nepřistoupí ke snížení sjednané předběžné měsíční úhrady – zálohové platby.

„Můžeme ujistit, že v individuálních případech jsme připraveni i k navýšení zálohových plateb, a to zejména u těch poskytovatelů, kteří čelí zvýšeným nákladům v souvislosti s COVID-19,“ ubezpečuje David Kostka.

Vyšetření na dálku bude uhrazeno

Ve chvíli, kdy není možné nebo vhodné vyšetřit pacienta standardním fyzickým kontaktem z důvodu epidemiologického rizika, ZP MV ČR umožňuje komunikaci lékařů s pacienty na dálku formou e-mailu, telefonickou formou, videohovorem či prostřednictvím skype, a tuto komunikaci uhradí jako příslušné cílené klinické vyšetření.

Platba smluvním i nesmluvním laboratořím

Co se týče laboratorních vyšetření, ZP MV ČR bude akceptovat vykázání vyšetření biologického materiálu u svých pojištěnců z indikace lékaře, resp. hygienika, u smluvních i nesmluvních laboratoří, pokud splňují předepsané náležitosti a budou součástí garantované sítě ze strany MZ ČR. S účinností od 16. 3. 2020 je možné, na základě vydání cenového předpisu ve Věstníku MZ ČR, hradit i nesmluvím laboratořím shodně se smluvními laboratořemi.

Všechny operativní informace uveřejňujeme na našem webu v sekci Lékaři ZDE. Zprávy průběžně doplňujeme.

I v této mimořádné situaci, kdy jsou klientská pracoviště pojišťovny uzavřena, ZP MV ČR zajišťuje klientům, lékařům, zdravotnickým zařízením a dalším partnerům plnohodnotný servis. Mohou využívat tyto formy komunikace:

e-mail: info@zpmvcr.cz
elektronická podatelna: posta@zpmvcr.cz
infolinka: 844 211 211
e-komunikace: eforms.zpmvcr.cz
pošta: ZP MV ČR, P. O. BOX 95, 772 00 Olomouc 2
sběrné boxy
nonstop asistenční služba Lékař na telefonu: +420 283 002 772

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

18:47 České dráhy: CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

České dráhy provozují v Praze a Středočeském kraji celkem 70 jednotek CityElefant, které zajišťují p…