Zdravotníci FNUSA účastníky Metrostav handy cyklo maratonu

01.08.2016 18:42

DEBRA ČR vysílá svůj tým cyklistů na Metrostav handy cyklo maraton 2016. Cílem cyklistů je šířit povědomí o nemoci motýlích křídel a získat finanční prostředky na nákladný ošetřovací materiál pro pacienty s touto vzácnou nemocí. Patronkou závodu je pacientka Petra Koudelková, která trpí nemocí motýlích křídel od narození.

Zdravotníci FNUSA účastníky Metrostav handy cyklo maratonu
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

Závod se jede od 2. do 6. srpna a je třeba ujet 2222 km v časovém limitu 111 hodin. Trasa vede napříč celou Českou republikou. Závod propojuje handicapy, součástí týmu je i nevidomý skvělý cyklista Aleš Moravec, který závod absolvuje na tandemovém kole.

Kapitánem loňského týmu byl Tomáš Paseka, lékař I. chirurgické kliniky FNUSA, který se závodu účastní i v letošním roce. Tým jede pod záštitou neziskové organizace DEBRA ČR sdružující pacienty s bulózní epidermolýzou, tedy nemocí motýlích křídel. „Závažnou formou této nemoci trpí i jeden z našich kolegů, kamarád a vynikající stomatolog Honza Vokurka. Jako nehrající kapitán týmu nám pomáhá s organizací tohoto náročného podniku,“ sdělil Paseka. Honza Vokurka je rovněž lékařem ve FNUSA.

Cílem závodu je upozornit na náročnost léčby této nemoci a pomoci vybrat prostředky na otevřený dárcovský účet na převazový materiál. Průběh závodu můžete od úterní 13. hodiny sledovat na www.cestazasnem.cz Novinky z Debra týmu a informace, jak pomoci najdete na facebookové události Cyklotým Debra ČR na cestě za snem: https://www.facebook.com/events/1851227488440606/?active_tab=posts.

Tomáš Paseka, zvaný Pasin, k celé akci říká:“ Silným zážitkem při cyklomaratonu je každé šlápnutí do pedálů, každé setkání se soupeři. Pokud bych ale měl nějaký vybrat, byl to pro mne úsek mezi Karvinou a Ostravou, kdy mi došla veškerá energie i voda. Blížil jsem se k ostravské nemocnici a zjistil jsem, že tam není průjezdní bod, kde jsem měl předávat štafetu a že musím pokračovat dalších 15 km do centra, kde už byl zbytek týmu. Všechny sportovní zážitky ale pak přebije pocit z cíle.“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

17:11 Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

Fanoušci hořkého piva se dočkali. Radegast Ratar, výčepní speciál z nošovického pivovaru, dorazil v …