Zeď u Držkovského potoka, poškozenou povodněmi, obnovily Lesy ČR

11.05.2024 7:14 | Tisková zpráva

Opěrnou zeď mezi Držkovským potokem a frekventovanou silnicí druhé třídy v obci Držková na Zlínsku zrekonstruovaly Lesy České republiky jako správce vodního toku. V rámci projektu za dvanáct a půl milionu korun také zpevnily břehy a opravily kamenné stupně v korytě potoka.

Zeď u Držkovského potoka, poškozenou povodněmi, obnovily Lesy ČR
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Původní zeď z lomového kamene postavenou v roce 1970 postupně poškodily povodně. „Rozpadala se a začala narušovat silnici, což ohrožovalo provoz,“ řekl Karel Vašek, vedoucí správy toků pro oblast povodí Moravy z Lesů ČR.

Stěnu dlouhou 71,5 metrů nechali vodohospodáři vybourat a postavit novou ze železobetonového monolitu obloženou režným kamenným zdivem a na římse lemovanou zábradlím. „Je důkladně odvodněná kvůli průsakům pravostranného přítoku na protilehlé straně silnice,“ pokračoval Vašek.

Největší komplikace způsobila nezbytná čtrnáctidenní celková uzavírka komunikace. „Mnoho řidičů zákaz vjezdu ignorovalo, takže vše na místě řešila policie,“ dodal Vašek. I přesto se podařilo protipovodňové opatření dokončit v plánovaném termínu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Jak hodnotíte naši armádu?

Kdyby došlo na nejhorší, myslíte, že by nás ubránila? Třeba poslanec Mašek si to nemyslí, což mě dost vyděsilo, přijde mi, že on se v tom vyzná, ale je zajímá mě i názor někoho z jiné strany a vy se podle toho, co jsem si našla obraně taky věnujete. A ještě jedna věc mě zajímá, kdyby došlo na nejhor...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Meziroční cenový růst zpomalil

10:04 Český statistický úřad: Meziroční cenový růst zpomalil

Spotřebitelské ceny meziměsíčně klesly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména nižšími cenami v od…