Zoo Ostrava: V zoo se zabydluje nová žirafa

01.08.2020 7:34

V úterý 28. července byla do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava dovezena nová samice žirafy Rothschildovy. Narodila se 25. ledna 2019. Kvůli aklimatizaci na nové prostředí je pro návštěvníky dočasně uzavřen Pavilon afrických zvířat.

Zoo Ostrava: V zoo se zabydluje nová žirafa
Foto: zoo-ostrava.cz
Popisek: ZOO Ostrava - logo
reklama

Mladá žirafa pochází ze Zoo Praha a byla přivezena kolegy ze Safari parku ve Dvoře Králové, kteří vlastní specializovaný přívěs pro transport těchto nejvyšších zvířat na Zemi (viz foto). Na nové prostředí si zvyká poměrně dobře a včera byla i úspěšně spojena s naší starší samicí. 21letý samec zůstává od samic oddělen, má s nimi ale vizuální kontakt. Jelikož jsou žirafy poměrně plachá zvířata, chceme nové obyvatelce dopřát ještě nějakou dobu klid na zabydlení. Proto zůstává Pavilon afrických zvířat uzavřen návštěvníkům. Vidět novou žirafu ale zájemci mohou aspoň z dálky (i ze safari expresu) – pokud zrovna pobývá v menším výběhu sousedícím s vnitřními prostory pavilonu.

Chov žiraf Rothschildových v ostravské zoo započal v roce 1987. V tom roce byl do Ostravy dovezen zakládající pár žiraf ze Dvora Králové. Od té doby se uskutečnily již jen dva dovozy žiraf – v roce 2003, kdy byl dovezen nový chovný samec ze Zoo Olomouc, a nyní. V mezidobí se v zde ale narodilo 17 mláďat, takže se jedná o naši 21. žirafu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Na výměnu kotlů půjde dvakrát víc peněz oproti plánu

14:21 Královéhradecký kraj: Na výměnu kotlů půjde dvakrát víc peněz oproti plánu

Prostředky na takzvané kotlíkové dotace, tedy výměnu starých nevyhovujících kotlů na tuhá paliva za …