dTest: Integrované baterie mobilních telefonů lze také měnit

18.06.2018 11:34

Baterie mobilních telefonů lze měnit, v mnoha případech však jen v servisu. Co pro uživatele znamenají integrované baterie a kdy se pro jejich výměnu rozhodnout?

dTest: Integrované baterie mobilních telefonů lze také měnit
Foto: dtest.cz
Popisek: dTest - logo
reklama

Po určitě době od koupě nového mobilu začínáme mít pocit, že se baterie vybíjí rychleji než na začátku a vyžaduje častější nabíjení. A je to skutečně tak, protože chemické procesy, které v ní probíhají, postupně snižují její výdrž.

Integrované baterie jsou lepší a mění uživatelské zvyky

Se zdokonalováním mobilních telefonů se v posledních letech výrobci snaží vyrábět co nejvíce přístrojů s integrovanou baterkou, kterou bez odborné pomoci nevyměníme. Mají své výhody – tvarově je lze optimálně přizpůsobit telefonu, ušetřit místo a umožnit větší kapacitu. Také jsou lépe chráněny před škodlivými vnějšími vlivy, jako jsou prach nebo vlhko.

Telefon s „nevyměnitelnou“ baterií nelze v případě zamrznutí nebo jiného problému restartovat jejím vyjmutím, a proto jsme si již dávno zvykli, že k tomu stačí jednoduše podržet několik vteřin vypínací tlačítko. Běžně používáme také power banky, které s sebou nosíme k dobíjení místo náhradní baterie.

Vyplatí se?

Cenu baterie a její výměny ovlivňuje značka, model telefonu i volba servisu. V závislosti na modelu je to například u Samsungu 18-89 eur, u Sony 26-46 eur, u LG od 17 do 47 eur.

Španělští kolegové ze spotřebitelské organizace OCU radí, abyste o výměně baterie mobilního telefonu začali uvažovat v případě, že se přístroj již nenabíjí na plných 100 %, nýbrž jen na 99 % nebo méně. Dalším důvodem je samovolné vypínání mobilu, protože se jedná o ochranu před přehřátím, vyžaduje-li činnost telefonu více energie, než je baterie schopna dodat. Máte-li běžnou neintegrovanou baterii, je koroze kontaktních plošek nebo jiné porušení také varovným signálem.

Jste-li se svým mobilem spokojeni, doporučuje OCU spíše vyměnit baterii než přístroj – ušetříte životní prostředí, svoji peněženku a nebudete se muset vzdát toho, co vám vyhovuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

22:48 CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

Koncem května vyhlásila Univerzita Palackého nejlepší projekty soutěže Podnikavá hlava 2020. Soutěž …