dTest: Výsledky kampaně „Chci sluneční energii“ – přechod na solární energii

06.09.2019 9:15

Spotřebitelská organizace dTest zveřejnila výsledky kampaně „Chci sluneční energii“, která spočívá v hromadném nákupu a instalaci fotovoltaických panelů včetně příslušenství a souvisejících služeb. Jedná se o neziskový projekt podpořený Evropskou unií, do nějž se přihlásilo téměř 15 tisíc domácností z celé ČR. dTest poptal několik desítek společností, porovnal jejich nabídky a vybral tu nejvýhodnější.

dTest: Výsledky kampaně „Chci sluneční energii“ – přechod na solární energii
Foto: dTest
Popisek: dTest

Přibližně dva měsíce měli zájemci o solární energii na to, aby se zdarma a nezávazně registrovali na webových stránkách kampaně ZDE. Poté dTest oslovil dodavatele fotovoltaických systémů a usiloval o co nejvýhodnější podmínky pro skupinu registrovaných spotřebitelů. „Překvapil nás velký počet zájemců o domácí solární elektrárnu. S vědomím, že vyjednáváme podmínky, které může využít 15 tisíc domácností, jsme poptali několik desítek společností. Pečlivě jsme porovnali jejich nabídky, posoudili dobu jejich působení na trhu, stabilitu, velikost, reference a řadu dalších objektivních ukazatelů. Naším cílem bylo dojednat nejen nižší ceny zařízení, ale i férové podmínky smlouvy a nadstandardní služby, jako je například delší záruční doba, podpora při získávání dotací nebo rychlost komunikace od prvního kontaktu se spotřebitelem až do instalace domácí solární elektrárny. Na základě všech těchto informací jsme nakonec jako nejlepší vyhodnotili nabídku společnosti ČEZ Prodej,“ říká ředitelka spotřebitelské organizace dTest Eduarda Hekšová.

Registrovaným domácnostem již dTest představil vyjednané podmínky a modelové parametry vítězné nabídky. „Registrované účastníky ještě e-mailem vyzveme k vyplnění elektronického formuláře, ve kterém uvedou informace o místě pro instalaci zařízení - například sklon a orientaci střechy, plochu pro umístění panelů či požadovaný typ fotovoltaické elektrárny. Zároveň tím dají souhlas k tomu, aby je s nabídkou kontaktoval vítězný dodavatel. Teprve na základě vyplněného formuláře pošle společnost ČEZ Prodej spotřebitelům indikativní - tedy stále nezávaznou - nabídku fotovoltaického zařízení. Využití nabídky je zcela dobrovolné,“ vysvětluje Eduarda Hekšová. Pokud se bude spotřebiteli indikativní nabídka líbit, dodavatel vyšle do jeho domácnosti zástupce, který provede obhlídku, na jehož základě vznikne již konkrétní projekt s přesnými parametry a cenou. Až poté se spotřebitel rozhodne, jestli uzavře s dodavatelem smlouvu. 

Vítězný dodavatel dává spotřebitelům na výběr tři typy fotovoltaických systémů podle toho, jak chtějí využít přebytek vyrobené solární energie. „Zákazník si může vybrat solární elektrárnu s akumulací energie do baterie, do vody, nebo s tepelným čerpadlem. Každému vytvoříme nabídku na míru, vhodnou pro jeho potřeby. Věříme, že zákazníci ocení náš systém řízení a monitoringu všech technologií. Zákazníkovi zařídíme vše od projektu po instalaci a pomůžeme mu i s žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám,“ říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Kampaň Chci sluneční energii je součástí projektu Clear 2.0, který dTest realizuje ve spolupráci s dalšími evropskými spotřebitelskými organizacemi a za podpory Evropské unie. Více informací mohou lidé nalézt na webových stránkách kampaně ZDE. Cílem projektu Clear 2.0 je zvyšovat povědomí o udržitelných zdrojích energie a zpřístupnit solární energii těm, kdo by se do nákupu fotovoltaické elektrárny obávali pustit na vlastní pěst.

Využití vlastního zdroje solární energie přináší domácnostem možnost ušetřit na nákladech za elektřinu a získat energetickou soběstačnost. Výhodou je také snadná instalace a nízké náklady na údržbu. Účastníci zapojení do hromadného nákupu fotovoltaické elektrárny mohou také získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. 

Parametry modelových instalací fotovoltaických elektráren najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…