Komunistka Konečná o strachu z Babiše a katastrofě, kterou cítí mezi lidmi

18.12.2013 12:51 | Zprávy

Komunistická poslankyně Kateřina Konečná v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zkritizovala koaliční smlouvu. Podle ní je sice fajn, pokud budoucí vláda bude pracovat ve prospěch běžných a také chudých lidí, ale aby se jí to povedlo, tak musí mít i plán na to, kde vezme peníze. „V koaliční smlouvě mi proto chybí řešení příjmové stránky rozpočtu,“ řekla Konečná. Navíc varovala před možnými plány Andreje Babiše.

 Komunistka Konečná o strachu z Babiše a katastrofě, kterou cítí mezi lidmi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

Jak se Vám - a potažmo i KSČM - líbí koaliční smlouva budoucí vlády?

Za ty roky už to beru jako takový základní dokument, protože jsem nezažila vládu – a zažila jsem jich opravdu od roku 2002 do roku 2006 hodně, třeba když se sociálnědemokratičtí premiéři střídali prakticky každý rok – kde by byla koaliční smlouva zcela konkrétní. Musím říci, že většina těch vládních prohlášení byla spíše deklaratorních a podobné je to i tady, a to i přesto, že je tam spousta věcí, které za posledních osm let v koaličních smlouvách chyběly. Mně třeba tady chybí prohlášení, z čeho chce koalice své plány financovat. To znamená nejenom uvést výdajovou stránku rozpočtu, ale k tomu musíte mít i ten příjem. A tam si myslím, že je to z velké části ošizené a je to obalené slovy „radši se o tom nebudeme bavit, protože jsme se na tom nedohodli“. Já osobně bych třeba daleko tvrději trvala na tom, aby v koaliční smlouvě bylo pamatováno na problém církevních restitucí. To je totiž téma, které tam určitě patří, téma, které by budoucí vláda měla řešit. Jsou tam deklaratorní hesla všech politických stran, jako je konkurenceschopnost a hospodářský růst, ale chápu, že by zejména lidovcům vadilo téma církevních restitucí, neboť to je pro ně kontroverzní téma, a přitom zde chybí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdyby Trumpa zabili: Občanská válka? Americké souvislosti od Erika Besta

20:11 Kdyby Trumpa zabili: Občanská válka? Americké souvislosti od Erika Besta

Donald Trump přežil pokus o atentát. Republikánský exprezident smrti unikl doslova o vlásek, když út…