V současné době domácnosti na nesmyslnou podporu tak zvaných obnovitelných zdrojů doplácejí asi 420 korun za jednu megawatthodinu, nyní to již bude kolem 1000 korun.. U průmyslových podniků to bude mnohem horší. Je zcela pravděpodobné, že v příštích letech se bude dotační podpora státu dále snižovat. Celé nesmyslné dobrodružství podpory slunečních elektráren postupně přejde zcela na občany a průmysl.
Celé neštěstí nekonečného růstu cen elektřiny zavinila v roce nesmyslná státní podpora slunečních elektráren, pevně zakotvená v roce 2005 při schválení zákona na podporu obnovitelných zdrojů na dvacet let, především tehdy koaličními poslanci ČSSD a KDU s bývalým poslancem M.Kalouskem a pozadím demagogického nátlaku zelených.
Pouze pro upřesnění konstatuji, že v letošním roce nás stála podpora obnovitelných zdrojů 38,4 miliard korun, které zbytečně jinde chybějí. Stávající dotace, které stejně všichni beze zbytku zaplatíme ve fakturách za cenu elektřiny, jsou za hranicí ekonomických možností České republiky a vážně ohrožují neustále propagovanou konkurenceschopnost českých firem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz