Jurečka (KDU-ČSL): Kolik dětí máš, tolikrát jsi potrestán

20.03.2013 12:45

Statisíce živnostníků dokončují v těchto dnech daňové přiznání.

Jurečka (KDU-ČSL): Kolik dětí máš, tolikrát jsi potrestán
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

Mnohým z nich usnadňují práci tzv. „paušální výdaje“. Již za rok si však budou muset vybrat – buďto počítat výdaje paušálem a rozloučit se se slevou na dani na manželku a na děti nebo si vést podrobné účetnictví. „Mnoha živnostníkům se tak zvednou daně třeba o čtyřicet či padesát tisíc za rok,“ upozorňuje první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka / sám OSVČ / a dodává: „Je to tak okatě diskriminační opatření, že to u nás nemá obdoby. Znevýhodněni jsou jen sezdaní a živnostníci s malými dětmi. Je to ostudné opatření naší vlády, o kterém ještě mnoho lidí vůbec neví!“

Vláda se rozhodla pro systémově naprosto destruktivní opatření. Na místo toho, aby přehodnotila výši daňových paušálů, které jsou nastaveny někdy extrémně vysoko a neodpovídají realitě, tak raději zruší slevu na dani na manželku a děti. Naše společnost je v situaci, kdy není dostatek plátců do důchodového a daňového systému, protože chybějí děti. Pokud jste jako bezdětní živnostníci užívali daňového paušálu a platili např. daně 10 000 korun, vaše daň v roce 2013 již bude činit 34 840 korun. Se stoupajícím počtem dětí pak platíte víc a víc.

„Tento demografický deficit (málo dětí)  je pak doháněn obskurními důchodovými a jinými reformami, aniž by se řešila prvotní příčina: Neochota pracovitých lidí mít více jak jedno dítě. Zhoršovat tuto situaci tím, že postihnu živnostníky s dětmi, je holý nerozum“, uzavírá Marian Jurečka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kdu.cz

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchody? „Za tohle hrozí konec v politice.“ Odhalen nový podvod

12:14 Důchody? „Za tohle hrozí konec v politice.“ Odhalen nový podvod

Důchody jsou časovaná bomba a kdo z politiků se dotkne důchodové reformy, prohraje volby či skončí v…