Klasnová o pozadí "černých fondů VV" a plánech se Zemanem

08.02.2013 9:18 | Zprávy

ROZHOVOR Předsedkyně poslaneckého klubu Věci veřejné Kateřina Klasnová se ve čtvrtek po poledni sešla na první oficiální návštěvě s nově zvoleným prezidentem Milošem Zemanem. ParlamentníListy.cz zajímalo, jaká témata politici probírali a zda se na něčem domluvili. Klasnová popsala i důvody, proč mají média VV opět na tapetě. Jsou to, jak říká, účelové výmysly.

Klasnová o pozadí "černých fondů VV" a plánech se Zemanem
Foto: Věci veřejné
Popisek: Místopředseda Věcí veřejných Jiří Kohout na snímku uprostřed

Kateřina Klasnová vyjádřila potěšení, že chce Zeman hovořit s vládou o některých normách, které se marně snažily ve sněmovně prosadit Věci veřejné (VV), ať už jde o referendum, videoterminály, rozšířené pravomoci NKÚ nebo o přímou volbu starostů a o zrušení akcií na doručitele. Z toho, co Kateřina Klasnová uvedla, jednoznačně vyplývá, že by vláda měla začít už nyní hledat odpovědi na otázky nového prezidenta.

Včera jste absolvovala první oficiální setkání s nově zvoleným panem prezidentem Milošem Zemanem. Jaký z toho máte pocit? Povídali jste si o něčem zajímavém?

Tak jistě, že zajímavého byla spousta. Mluvili jsme například o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu a pan prezident vyslovil politování, že levicový Senát zamítl tuto novelu. Je to sice paradox, ale lze snadno odvodit, že sociální demokracie, která je nyní v řadě krajů a obcí, si nepřeje kontrolu samosprávních celků, což je velice smutné.

Pan prezident proto kvitoval s potěšením, že Věci veřejné znovu předloží novelu o rozšíření pravomocí NKÚ a budou hledat shodu v Poslanecké sněmovně.

Mluvili jsme také o ústavní stížnosti, kterou podaly Věci veřejné na církevní restituce, na formu navracení majetku. Také v tomto případě kvitoval pan prezident naši snahu s potěšením, protože to paragrafové znění zákona vnímá jako velmi špatné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

K čemu přesně je vlastně europarlament?

Sama tvrdíte, že třeba i přes negativní stanovisko EP, se EK sněží prosadit v Radě své. Proč má EK vlastně takové pravomoci něco prosazovat, když ji na rozdíl od vás poslanců nevolí lidé? Není to nefér? Nejde s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Nejčetnější příčiny smrti zůstávají v Česku nezměněny

13:21 ČSÚ: Nejčetnější příčiny smrti zůstávají v Česku nezměněny

V roce 2024 zemřelo v Česku 112 211 obyvatel.