Miloš Zeman zaskočil Gorbačova třílitrovou slivovicí

23.03.2011 13:36 | Zprávy

Obrovskou láhev slivovice vypálenou v Mutěnicích. Takový dárek předal expremiér Miloš Zeman na Gorbačovově fóru v německém Mnichově bývalému prezidentu Sovětského svazu. Duchovní otec perestrojky Michail Gorbačov totiž slaví osmdesáté narozeniny.

Miloš Zeman zaskočil Gorbačova třílitrovou slivovicí

„Je to dárek, který nikdo jiný, než já, nemůže dát. A já mám rád originální dárky," vysvětlil Miloš Zeman před samotným předáním. K Michailu Gorbačovovi ho prý poutá dlouholeté přátelství.

„Do Čech přijel v červenci roku 2002, tedy už po skončení mého funkčního období. Přijel tehdy do Prahy a požádal mě, abych se stal spoluzakladatelem jeho fóra, a pokládám za svou povinnost, když jsem s tím souhlasil, abych se na těchto fórech občas objevoval. Vážím si toho, že má neutuchající politickou energii a aktivitu i v osmdesáti letech a z tohoto hlediska mu může závidět každý mnohem mladší politik," dodal.

Objetí nad slivovicí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Co děláte pro zakopání příkopů vy?

Tvrdíte něco o zakopávání příkopů, ale kdo je vykopává hlubší než vy? Proč opovrhujete názory třeba i lidí, co se vás zde slušně ptají? Proč jste se neohradili, když bývalý premiér lidi urážel za jejich názory? Nebo třeba, proč o sobě tvrdí, že jste demokraté, jak kdyby ostatní nebyli? Ježková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za zdravou Vidnavu: Plánovaný kaolinový lom ohrožuje mokřiny, chráněné EU

22:03 Za zdravou Vidnavu: Plánovaný kaolinový lom ohrožuje mokřiny, chráněné EU

U Vidnavy na Jesenicku má vzniknout až 23hektarový povrchový kaolinový lom.