Nežijeme v Severní Koreji, Havel tohle nemá zapotřebí, píše blogger

21.12.2011 12:26

Václav Havel byl taková osobnost a udělal tak významné činy, že není potřeba takový mediální cirkus, píše blogger Josef Havránek. Srovnává situaci dokonce s KLDR, kde den po Havlovi zemřel Kim Čong-il.

Nežijeme v Severní Koreji, Havel tohle nemá zapotřebí, píše blogger
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Havel

„Václav Havel byl takovou osobností, že ten mediální cirkus spuštěný po oznámení jeho smrti - to pokračující kobercové mediální bombardování, působí už jen škody,“ píše známý blogger Josef Havránek.

Obává se ale ještě tří dní státního smutku, kdy se dá podle něj také očekávat „mediální cirkus“. „No, ještěže se bude hrát alespoň ta hokejová extraliga a budou  padat góly nejenom do vlastní branky!“ dodává ironicky.

Podle Havránka všeho moc škodí – a platí to i o informování o tom, co bývalý prezident ve svém životě dokázal. „Václav Havel zanechal v dějinách naší země nepřehlédnutelnou stopu, o čemž snad ani netřeba dlouze diskutovat. Ta jeho stopa není až tak mělká, zanedbatelná, aby ji bylo nutné dodatečně, tak okázale, upravovat, vylepšovat, pozlacovat. Možná by si tihle čeští novináři, redaktoři měli uvědomit, že přece jenom nežijeme v Severní Koreji!“ varuje před KLDR.

„Ač to tak dnes v médiích nepůsobí - Václav Havel byl  jen člověk z masa a kostí, se svými klady i zápory - neskončil na kříži. V každém případě to byl velice, velice významný člověk, jehož velikost netřeba dávat na vědomí tím příšerným, pouťovým humbukem, případně  trapným  retušováním jeho nedostatků, chyb,“ radí médiím Havránek. „Tohle Václav Havel opravdu nemá zapotřebí!“ dodává blogger na konec.

reklama

autor: pan

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ta elektřina je moc levná! Levnější než u nás. Německo protestuje

12:00 Ta elektřina je moc levná! Levnější než u nás. Německo protestuje

Francouzi a Němci jsou ve při. Francouzi dělají, co mohou, aby flotilu svých stárnoucích jaderných r…