Pakosta (ODS): Z krize se dostaneme, díky euru to ale bude bolestnější

26.06.2012 12:48

Odpověď na dotaz čtenáře: Prý jste se v Praze účastnil přednášky Nigela Faraga. Jaké z ní máte dojmy? A co říkáte na současnou krizi, se kterou se EU potýká? Myslíte si, že se z toho dostane?

Pakosta (ODS): Z krize se dostaneme, díky euru to ale bude bolestnější
Foto: senat.cz
Popisek: Bývalý senátor Petr Pakosta

Ano, setkání s Nigelem Faregem jsem se zúčastnil a jeho přednáška se mi velmi líbila. On v podstatě říkal to, co odpovídá mým názorům, ale je to brilantní řečník a tak, jak se říká v jednom starém vtipu, "dobre sa to poslúcha".

Co se týká krize v EU, tak jednak je zapříčiněna celosvětovou krizí, jednak je daleko horší, než by mohla být, a to "díky" euru. Euro je něco jako gumový provaz, kterým jsou svázány národní ekonomiky členských států eurozńy a také těch, kteří jsou na eurozónu obchodně orientováni. To brání vyrovnávat ekonomické výkyvy jednotlivých zemí změnami kursů a případně devalvací, jak se dělo dříve. Co považuji za jisté, z té krize se dostaneme. Ale bude to bolestnější, dražší a potrvá to déle, než kdyby eurozóna nebyla. Otázkou je, jestli a případně v jaké podobě bude eurozóna v té době existovat.

reklama

autor: Petr Pakosta

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

12 milionů dala ČR na jedlý hmyz. „Abyste nejedli chráněné cvrčky.“

10:50 12 milionů dala ČR na jedlý hmyz. „Abyste nejedli chráněné cvrčky.“

Na vývoj laboratorních metod pro identifikaci druhů hmyzu určených pro lidskou spotřebu přispělo Min…