Podvod na jihu Čech! Počítače měly dopředu určit, kdo opraví silnice

09.12.2011 19:15 | Zprávy

Velké starosti mají krajští úředníci na jihu Čech. Protikorupční policie vyšetřuje korupční kauze, v níž figurují počítače a opravy silnic II. a III. třídy za stovky milionů korun. Kvůli tomu se zase řidiči oprav vozovek zatím nedočkají.

Podvod na jihu Čech! Počítače měly dopředu určit, kdo opraví silnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto
Kraj vypsal tendr na výběrové řízení firmy, která má rekonstrukce silnic provádět. Výběrové řízení zadal externí firmě. Tam se ale zjistilo, že softwary počítačů byly nastaveny tak, aby bylo předem dáno, kdo tendr vyhraje.

Když se na podvod přišlo, vedení kraje celé řízení zrušilo.

Neohrožujme eurofondy

"Nechceme rozhodně ohrozit čerpání peněz z evropských fondů, proto rada kraje tendr zrušila. Tím jsme předešli i Antimonopolní úřad a nečekali na to, jak by rozhodl. Osobně věřím, že policie vyšetří, kdo za možnými podvody stojí, pokud se to prokáže," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radek Kraus

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Za 5 let vzrostl počet předepsaných antibiotik o 800 tisíc balení

20:16 VZP: Za 5 let vzrostl počet předepsaných antibiotik o 800 tisíc balení

Antibiotika už skoro 100 let zachraňují životy. Pokud se ale užívají jinak než na doporučení lékaře,…