Počet zadržených a obviněných zatím není médiím znám s ohledem na to, že všechny podezřelé osoby ještě detektivové nezadrželi. "Mohu ale už teď potvrdit, že v této souvislosti budou padat obvinění,“ nastínil webu novinky.cz mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.
Podle něj případ souvisí s úkony, jež policie na místě prováděla letos 1. června. „Je to pro podezření zneužití pravomoci úřední osoby a poškození finančních zájmů evropských společenství,“dodal mluvčí Hanták.
Ústecká žalobkyně Lenka Bradáčová pak pro novinky.cz dnes ráno potvrdila, že policie zadržela celkem tři osoby, dvě z nich mají být zaměstnanci ROP Severozápad. Není však vyloučeno, že ješta jednoho podezřelého kriminalisté zatknou. "V nejbližších hodinách budou všechny osoby obviněny," uvedla pro server Bradáčová.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.




