Poslanec ODS: Ústup do opozice je trest za naši nafoukanost

19.10.2012 10:32

I když se v minulosti ODS ve volbách nedařilo, obvykle ji podržel Zlín. Město podnikatelů bývalo baštou pravice. Nyní však neuspěla ani tady. A místní poslanec za ODS vysvětluje, proč. Než ho vyštípali z funkcí v regionu, všechno prý fungovalo.

Poslanec ODS: Ústup do opozice je trest za naši nafoukanost
Foto: red
Popisek: Internet se baví na úkor ODS

Neúspěch modrých byl přitom podle serveru iDNES.cz mnohem hlubší, než se čekalo. Pohodlně je předběhli komunisté a dokonce i zemanovci. ODS od minulých voleb ztratila neuvěřitelných 18 procent. „Do velké míry je to daň za velkou koalici, protože to znamenalo nečitelný program,“ komentuje politolog Karel Kouba.

I někteří představitelé ODS připouštějí, že na Zlínsku graduje nespokojenost s dvaceti lety vlády této strany. „Generace lidí, kteří vstupovali do 90. let s optimismem, je zklamaná. Jejich naděje se nenaplnily,“ říká dlouholetý zastupitel Miroslav Šenkýř.

Kritický článek zaujal poslance ODS za Zlínsko Tomáše Úlehlu natolik, že si jej pověsil na svůj facebookový profil. A přidal komentář, podle kterého není k bídným výsledkům co dodat. „Věřím v sebereflexi a upřímné pokání každého z nás, kde jsme se kdo chovali jinak, než si volič přál,“ píše. Pak s nostalgií vzpomíná na doby z devadesátých let a začátku století, kdy měl tu čest za zlínskou ODS kandidovat a kdy se zisk pod 25 procent považoval za neúspěch.

Posléze připomněl, že poté, co byl odstaven od regionálních funkcí, zisky výrazně poklesly a nyní má zlínská ODS v městském zastupitelstvu 6 členů, a v krajském bude mít dokonce jen 5. „Ústup do opozice je pro ODS trest za její nabobství,“ vzkazuje do Zlína. „Moc rád bych se do Zlína vrátil a pokusil se s dalšími, stále ještě dostatečně modrými spřízněnými kolegyněmi a kolegy navrátit ODS předchozí přízeň občanů,“ přeje si, i když připouští, že to bude nadlidský úkol. 

Celé vyjádření Tomáše Úlehly na Facebooku:

Není co dodat... Věřím v sebereflexi a upřímné pokání každého z nás, kde jsme se kdo chovali jinak než si volič přál... S nostalgií vzpomínám na doby, kdy mne zlínská zlínská ODS "nechala" kandidovat - 1994/K, 1998/K, 2002/K, 2005/E, 2006/K,R,P a 2010/P,E v komunálních/K, krajských (regionálních)/R, parlamentních/P nebo evropských/E volbách... Nižší zisk hlasů než 25% pro ODS jsem považoval za neúspěch... Po mém "odstavení" z funkcí i na kandidátkách ODS na komunální i regionální úrovni "se to pak nějak zvrtlo", a v současnosti máme v městském zastupitelstvu 6 členů ODS ze 41, a nyní v krajském zastupitelstvu budeme mít 5 členů ODS ze 45... ÚSTUP DO OPOZICE JE PRO ODS TREST ZA NABOBSTVÍ... Moc rád bych se do Zlína vrátil a pokusil se s dalšími, stále ještě dostatečně modrými, spřízněnými kolegyněmi a kolegy navrátit ODS předchozí přízeň občanů... BUDE TO VŠAK NADLIDSKÝ ÚKOL !

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Parkování v Praze

Vážený pane Hřibe, je možné se zaměřit na výstavbu parkovacích domů v Praze? Situace ohledně parkování je žalostná. Omezení vozidel není řešením, jelikož se bavíme o provozu, ale nikoliv o umístění stojících vozidel. Osobně jezdím s vozem 1x za týden či čtrnáct dní a to mimo Prahu, avšak téměř po...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Kontroly nejen na tržnicích pokračují

15:48 Celní správa: Kontroly nejen na tržnicích pokračují

Karlovarští celníci v boji proti prodeji padělků nepolevují. Od začátku letošního roku při kontrolác…