Pospíšil končí. Tak prý rozhodlo dusné jednání vedení ODS

24.02.2012 7:09

Dramatické grémium nejužšího stranického vedení ODS vyústilo v dohodu, že v pondělí se uskuteční schůzka, na které se rozhodne, kdo ministra nahradí, uvádí deník Právo. Sám ministr to popírá.

Pospíšil končí. Tak prý rozhodlo dusné jednání vedení ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Podle špiček ODS je neudržitelná Pospíšilova politika na ministerstvu a s tím i jeho pozice ve vládě. Rozzuřený byl i samotný premiér Nečas. Pospíšila kritizovali zejména kvůli jeho rok trvající snaze o odvolání Vlastimila Rampuly.

„Nejde rozdělovat státní zástupce na hodné a zlé,“ padlo na grémiu. „Tahle šílená hra už nemůže dál pokračovat,“ vyjádřil se další účastník grémia.

Sám Pospíšil informace o svém konci samozřejmě popírá a k průběhu grémia se nechce vyjadřovat. „Mohu říct pouze to, že žádná úvaha o tom, že bych měl skončit, případně kdy, nepadla,“ ujišťuje ministr.

Kdo Pospíšila případně nahradí, není jasné. O funkci ministra spravedlnosti mají mimořádný zájem Věci veřejné. Strana však nemá kromě Karolíny Peake vhodnou osobu, která by byla schopná rezort zastávat. A Karolína Peake se zase nechala slyšet, že o funkci nemá zájem.

reklama

autor: pal

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ta elektřina je moc levná! Levnější než u nás. Německo protestuje

12:00 Ta elektřina je moc levná! Levnější než u nás. Německo protestuje

Francouzi a Němci jsou ve při. Francouzi dělají, co mohou, aby flotilu svých stárnoucích jaderných r…