Praha se stává průkopníkem ve financování revitalizace města

14.01.2013 7:28 | Zprávy

Zvýšit přitažlivost metropole pro občany, podnikatele, investory i návštěvníky je smyslem nového úvěrového programu, který prostřednictvím dlouhodobých výhodných úvěrů poskytne peníze z evropských fondů. Magistrát hlavního města Prahy, jenž program právě připravuje, na něj vyčlenil 300 milionů korun.

Praha se stává průkopníkem ve financování revitalizace města
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Z úvěrového programu mohou být financovány například projekty přispívající k revitalizaci městského prostoru, především  území typu brownfields, k obnově nevyužívaných, historicky cenných objektů či ke zlepšení podmínek na obytných územích Prahy.

Finanční nástroj JESSICA, jak se program konkrétně nazývá, tak představuje nový přístup k investování evropských fondů. Inovace spočívá nejen ve formě podpory, tedy v náhradě dotací úvěry, ale také v zaměření projektů a jejich financování. Zodpovědnost za tyto úkoly přebírá tzv. Fond rozvoje města, který využívá zavedenou praxi z komerční sféry.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V blízkosti elektrických zařízení buďte opatrní, varují energetici

11:45 ČEZ: V blízkosti elektrických zařízení buďte opatrní, varují energetici

Bez elektrické energie si moderní život již neumíme představit. Nejen že nám slouží, ale také je vel…