Přejmenovat Ruzyň na Letiště Václava Havla? Producent Fenič by si to přál

19.12.2011 15:18 | Zprávy

Ve světě najdeme letiště pojmenovaná po prezidentech i po jiných známých osobnostech. Producent Fero Fenič prosazuje myšlenku přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla. Prý by to bylo symbolické, protože letiště představuje bránu do světa a otevřenost světu je jedna z věcí, kterou prezident Havel prosazoval.

Přejmenovat Ruzyň na Letiště Václava Havla? Producent Fenič by si to přál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Havel

Mezinárodní letiště čas od času bývají pojmenována po zemřelých prezidentech. Stačí vzpomenout na Kennedyho letiště v New Yorku nebo Charlese de Gaulla v Paříži. Režisér a Fero Fenič proto přichází s nápadem přejmenovat Letiště Ruzyně na Letiště Václava Havla, prý by to symbolizovalo otevřenost světu, kterou Havel vždy prosazoval. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Pojďme to udělat hned

„Stavět sochy a přijímat zákony v parlamentu je sice krásné, ale nejlepší důkaz o tom, že budeme stále pečovat o demokracii a svobodu v naší zemi bude místo, se kterým se setkáváme denně,“ říká Fero Fenič.

Vše k tématu skon Václava Havla

Známý producent argumentuje i tím, že za posledních padesát let není ve světě známějšího Čecha, než je právě Havel. Fenič se svojí myšlenkou zatím obvolává umělce a nadšené studenty. Ještě v pondělí hodlá založit iniciativu na sociální síti Facebook, s pomocí níž chce nápad prosadit co nejrychleji.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec vydává příručku a vyzývá veřejnost, aby nepodporovala komerční aktivity s exotickými zvířaty

16:13 Zoo Liberec vydává příručku a vyzývá veřejnost, aby nepodporovala komerční aktivity s exotickými zvířaty

Plavání s delfíny, jízda na slonovi, mazlení s tygříkem nebo selfie s mládětem orangutana – takové z…