ROP Severozápad má další problém: Úředníka, který chce promluvit

23.05.2012 12:58 | Zprávy
autor: čtk, mp

Dotační úřad ROP Severozápad, který rozděluje evropské dotace v Ústeckém a Karlovarském kraji, má další problém. Úředník Leo Steiner vystoupil v úterý odpoledne na poradě vedení s příspěvkem, který obvinil celý úřad z klientelismu a z korupce. Zároveň oznámil, že spolupracuje s policií. Informaci serveru Aktuálně.cz dnes ČTK potvrdil ředitel úřadu Pavel Markvart, většina Steinerových prohlášení se ale podle něj nezakládá na pravdě a je účelová. Steiner měl kandidovat za opoziční hnutí PRO kraj a médiím chce vše vysvětlit ve čtvrtek.

ROP Severozápad má další problém: Úředníka, který chce promluvit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro

Steiner je původní profesí středoškolský učitel matematiky, ale v poslední dekádě pracoval v různých státních institucích a také vede krajskou organizaci KDU-ČSL. Ta se připojila k řadě menších stran a hnutí, které se spojily v hnutí PRO kraj, kritizují vládnoucí koalici ČSSD a ODS a zároveň chtějí postavit do voleb kandidátku složenou z osobností, které korupčnímu tlaku odolaly. Začátkem března se objevil na ROP Severozápad jako ředitel jednoho z odborů, načež si část hnutí podle informací ČTK prosadila jeho vyškrtnutí z kandidátky. Na webu hnutí jeho životopis ale stále figuruje.

Prý háže špínu

Úterní Steinerova prezentace tvrdila, že rozdělování dotací je řízeno korupcí a klientelismem vůči dvěma největším stranám a že jde o systémové selhání. Podle Aktuálně.cz to dokladoval opravou jedné silnice v Ústeckém kraji, kterou firma spřátelená s místními politiky trojnásobně předražila. "Přesně popsal, co se tady děje. Navíc o tom má přesné informace," citoval server Radana Večerku ze Spolku pro obnovu venkova, který byl na jednání přítomný. Podle informací ČTK zahrnují další obvinění například falšování kurzu eura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Hraná nula

Paní Nerudová, zaujalo mě vaše přirovnání Turka k hranaté nule. Co tím je myšleno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…