Rezignace primátora Karlových Varů zůstala v tajemném kufříku

21.01.2012 12:25 | Zprávy

Již půl roku sledují karlovarští občané novou politickou reality show, kdo ovládne město. Primátor Petr Kulhánek dokonce tento týden přinesl na zastupitelstvo svoji rezignaci, na konci jednání však prozradil, že ji nechal v kufříku. Veřejnost se nyní dohaduje, co se mezitím stalo na obědě ve známé karlovarské restauraci Parlament?

Rezignace primátora Karlových Varů zůstala v tajemném kufříku
Foto: Hana Čechová
Popisek: Karlovy Vary, pohled na město z výšky

K velkému překvapení všech přítomných totiž primátor oznámil to, co vůbec nikdo nečekal. Již několik týdnů totiž v médiích sliboval, že odstoupí, pokud se mu nepodaří sestavit novou funkční koalici. A vyjednával o ní ještě den předtím do pozdních nočních hodin. Po tomto  posledním, opět neúspěšném nočním pokusu, bylo zřejmé, že jeho dny v čele statutárního města jsou sečteny. Jenže, v polední pauze, která jednání zastupitelstva tradičně rozděluje na dvě části,  došlo k zázraku. Po měsících marného jednání se během jediné hodiny podařilo přesvědčit členy nezávislého Karlovarského zastupitelského klubu o podpoře široké pravostředé koalice, v níž bude vedle primátorovy KOA, zastoupena i ODS a TOP 09.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Hana Čechová

Jan Lipavský byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Proč myslíte, že by USA při snaze vyjednat mír, což se jí teda zatím absolutně nedaří, měla být povinna to řešit i s EU, která se v případě uzavření míru ukázala ještě víc neschopná než USA?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VLS darovaly stovky vánočních stromků

22:03 VLS darovaly stovky vánočních stromků

Dětské domovy, mateřské a základní školy, azylové domy či domovy pro seniory. To byly adresy, kde se…