Důvodem ukončení spolupráce jsou špatné výsledky kontroly ministerstva práce a sociálních věcí, které prověřovalo vyúčtování 250 milionů korun, které šly na projekt sociální prevence Libereckého kraje. "V případě LRS kontrola poukázala jak na drobnosti, tak na pochybení zásadního rázu v účetních výkazech," řekl deníku krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček (ČSSD). Ministerská kontrola odhalila nedostatky i u dalších pěti organizací, žádné ale nebyly tak závažné jako v případě romského sdružení.
Hrozí i trestní oznámení
Ukončení práce sdružení způsobilo v některých městech problémy. Skončila mimo jiné třeba terénní pracovnice zajišťující pomoc lidem ze sociálně vyloučených lokalit v Novém Boru na Českolipsku, kde se loni vyostřilo soužití majority s romskou menšinou. "Sháníme dotace a jiné zdroje, abychom mohli tuto důležitou službu ve městě obnovit sami," uvedl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj). V prosinci totiž město kvůli ukončení jiného projektu přišlo také o dvojici pracovníků romské hlídky, která pomáhala městským strážníkům v komunikaci s Romy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp