Šéf pardubické ČSSD: Rezignuji. Jméno strany je mi dražší než mé zájmy

09.01.2012 10:07 | Zprávy

Předseda okresního výkonného výboru ČSSD v Pardubicích a krajský zastupitel Zdeněk Gilar rezignoval na obě své politické funkce. Minulý týden Mladé frontě Dnes (MfD) potvrdil, že hejtman Pardubického kraje Radko Martínek (ČSSD) údajně nabízel za volitelné místo na kandidátce ČSSD pro Václava Neubauera získání dotace 53 milionů korun pro autobusové nádraží v Lázních Bohdaneč na Pardubicku. Později však své výroky korigoval, v prohlášení své odstoupení odůvodnil tím, že nechce poškozovat jméno strany.

Šéf pardubické ČSSD: Rezignuji. Jméno strany je mi dražší než mé zájmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Programová konference ČSSD

"Protože je mi dobré jméno strany, případně jeho očista před podezřeními z korupce přednější než moje osobní zájmy, rozhodl jsem z této chyby vyvodit odpovídající politické rozhodnutí," uvedl Gilar.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas, čtk

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: