Sejde se Kalouskův Klub kokotů. Pozvánky rozeslány

26.07.2011 23:03 | Zprávy

Do zapomnění jen tak neupadne příhoda těsně před loňskými parlamentními volbami, kdy se Miroslav Kalousek v dobrém rozmaru rozpovídal u sněmovny před členy České pirátské strany. Ti pak na síť YouTube.com umístili video, na němž ministr financí nešetří jadrnými slovy. Topkaři vše rychle převedli v žert a v reakci na to založili Klub kokotů. Jeho členové se příští měsíc sejdou v pražském klubu Lávka.

Sejde se Kalouskův Klub kokotů. Pozvánky rozeslány

Nedaleko Karlova mostu v historickém centru Prahy 1 se ve čtvrtek 25. srpna uskuteční v klubu Lávka setkání Klubu kokotů. Jeho založení inicioval bývalý tiskový mluvčí TOP 09 a nynější starosta Roztok u Prahy Jan Jakob. Šlo o pohotovou reakci na video zveřejněné na síti YouTube.com těsně před loňskými parlamentními volbami.

Vše odstartoval místopředseda TOP 09. Před sněmovnou čekali demonstranti a Miroslav Kalousek netuše, že je nahráván, si s nimi v očividně dobrém rozmaru začal povídat. „Jak známo, já jsem člověk bez myšlenek," říká Kalousek na videu, které se ještě těsně před volbami objevilo na internetu. „Vy jste sice pěkný kokoti, ale furt jste sympatičtější než ..." pokračuje Kalousek.

Organizátoři setkání rozeslali 366 pozvánek

V tu chvíli ho přerušuje jeden z aktivistů s otázkou: „My jsme kokoti?" „Jste kokoti," reaguje ministr financí. Spolu s ním se na krátké nahrávce objevuje také předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. „Z Dejvic kokot? A chceš jako kokotskýmu," ptá se Kalousek žadatele o podpis. „Konopí je lék. Politika je umění. Pánové a dámy, bylo mi ctí," zakončuje video Kalousek a odchází do budovy Poslanecké sněmovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti proti vydání elektroniky dárci

22:03 Ministerstvo spravedlnosti proti vydání elektroniky dárci

Ministryně spravedlnosti Eva Decroix podává stížnost pro porušení zákona proti vydání elektroniky dá…