Senátor za ČSSD: V církevních restitucích je mnoho chyb. Tvrdí to i legislativci

15.08.2012 9:25 | Zprávy

Sociální demokraté nesouhlasí s finančním vyrovnáním státu s církvemi podle senátora za ČSSD Marcela Chládka především proto, že církvím bude majetek vyplácen za jiné ceny, než ostatním restituentům. Socialistům dává podle něj jistotu k onomu NE i odborné stanovisko senátních legislativců. Ti totiž v předloze našli celou řadu chyb a náznaků porušení zákona.

Senátor za ČSSD: V církevních restitucích je mnoho chyb. Tvrdí to i legislativci
Foto: hns
Popisek: Církevní restituce, ilustrační koláž

Zákon o církevních restitucích podle ČSSD Senátem dnes nejspíše neprojde. Sociálním demokratům dává jistotu odborné stanovisko senátních legislativců. Ti v předloze podle senátora ČSSD Marcela Chládka našli celou řadu chyb a náznaků porušení zákona. 

Chládek upozorňuje i na to, že církvím bude majetek vyplácen za jiné ceny, než ostatním restituentům. 

„Například u orné půdy církve dostávají 44,50 korun za metr čtvereční, kdežto podle zákona všichni ostatní 10 korun. Co se týká lesního pozemku, církve dostávají 27,50 za metr čtvereční, kdežto všichni ostatní 9 korun. To je naprosto jednoznačné zvýhodnění církve proti ostatním,“ uvedl Chládek v rozhovoru pro Český rozhlas (ČRo).

SLEDUJEME téma: Miliardy pro církve

Jeho slova potvrzuje i předseda senátu Milan Štěch, podle kterého jde o velmi neprůhlednou komplexní náhradu. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: olb

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Elektronická aukce zámku Veleslavín vítěze nepřinesla

22:03 ÚZSVM: Elektronická aukce zámku Veleslavín vítěze nepřinesla

Čtvrteční kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí na prodej pražského zámku Veleslavín vítěze n…