Špidla má vizi. Chce vybudovat vysokou školu ČSSD

29.10.2011 11:01 | Zprávy

Bývalý český premiér a eurokomisař Vladimír Špidla chce pozvednout k výšinám Masarykovu demokratickou akademii, která dnes funguje jako myšlenkové centrum ČSSD. Nejsilnější opoziční strana zatím na chod akademie přispívá, ale sama nemá peněz nazbyt, takže instituce poněkud živoří. Špidla by z ní i přesto rád vybudoval něco jako vysokou školu ČSSD. Přiznává ale, že jde o hudbu budoucnosti

Špidla má vizi. Chce vybudovat vysokou školu ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Špidla

Bývalý premiér a eurokomisař stane v čele Masarykovy demokratické akademie. Jedná se o instituci, které je jakýmsi myšlenkovým centrem sociální demokracie, ČSSD také významně finančně přispívá na její chod, přesto v podstatě živoří Dosud však akademie nebudila příliš velkou pozornost, mimo peněz ji schází i věhlasní odborníci. Špidla to chce změnit. Zprávu přináší server Aktuálně.cz.

Spolupráce se zahraničím

Špidla usiluje o užší spolupráci s podobně orientovanými myšlenkovými centry v zahraničí, v Německu, Rakousko, ale třeba i ve Francii. Věří, že tato spolupráce Masarykovu demokratickou akademii pozvedne, a časem se jí snad podaří narušit dominanci dvou myšlenkových proudů, které v Česku zatím dominují - liberalismu a konzervatismu.

"Doposud byla její funkce osvětově vzdělávací a já chci docílit, aby byla intelektuálně tvůrčí," popsal Aktuálně.cz Vladimír Špidla nejcharakterističtější rozdíl mezi současným stavem a svou vizí.

Ve svých plánech jde však bývalý český premiér ještě dál. Byl by rád, kdyby se v budoucnu z akademie stala instituce podobná vysoké škole. Dodává k tomu ovšem, že je to běh na velmi dlouhou trať. Prozatím se tu mají konat hlavně besedy a má se tu přiměřeného vzdělání dostat všem mladým lidem, u nichž existuje možnost, že se v řadách ČSSD prosadí do politiky.

Související:

Špidla u Armády spásy: Tři tisíce, za to nejde žít

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

10:48 Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

Služba Mindwell, která umožňuje systematickou péči pro nejčastější psychické poruchy a prevenci širo…