Ředitelka nejmenované státní jazykové školy ParlamentnímListům.cz prozradila pod podmínkou anonymity, k čemu pravděpodobně v souvislosti s rušením sociálních výhod dojde. Učí na této škole už deset let a celý život se věnuje jazykům. Učit je pro ni poslání, nikoliv byznys. Je však možné, že si bude od příštího roku muset hledat jinou práci, protože její škola skončí kvůli plánovaným škrtům v sociální oblasti.
„Pomaturitní studium mělo až dosud přesnou osu, kterou museli dodržovat všichni. I soukromé i státní školy. Všichni jsme měli dané, že vyučování musí být dvacet hodin týdně, čtyři hodiny denně. Bylo to napasováno na pravidla tak, aby to vyhovovalo všem pro sociální účely," řekla pro ParlamentníListy.cz ředitelka s tím, že pokud to pro sociální účely spadne ze stolu, může zaniknout také tato forma studia.
V současné době jazyková škola, kterou řídí, zaměstnává podle jejích slov několik zaměstnanců. „Několik z nich následně s největší pravděpodobností přijde o práci," dodala.
Podle ní pomaturitní studium kopíruje situaci ve společnosti. „Před čtyřmi lety, kdy v Česku hospodářství vzkvétalo, jsme měli studentů mnohem míň, protože absolventi středních škol našli práci nebo se dostali na vysoké školy. Už druhým rokem ale máme mnohem víc studentů než předtím a je to jednak proto, že vysoké školy už nepřibírají až tak moc studentů, ale především nenajdou práci," konstatovala pro ParlamentníListy.cz.
Rušit statut studenta je nesmysl

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Kupka