VZP opět dojdou peníze. Černý scénář druhé poloviny roku

01.02.2012 21:43 | Zprávy

Na peníze zaslané včas Všeobecnou zdravotní pojišťovnou mohou nemocnice spoléhat jen v první polovině roku. Pak ale dojdou peníze a platby budou přicházet až se zpožděním deset dní.

VZP opět dojdou peníze. Černý scénář druhé poloviny roku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Takové vyhlídky představilo ministerstvo zdravotnictví v materiálu, který projednala vláda. Finanční kondice Všeobecné zdravotní pojišťovny bude podle dokumentu komplikovanější nežli loni na podzim. Tehdy vedení VZP poprvé přiznalo, že některým zdravotnickým zařízením platí se zpožděním.

Rezervy budou zcela vyčerpány

"S ohledem na prohlubující se recesi lze očekávat, že finanční rezervy budou v druhé polovině roku u VZP opět zcela vyčerpány," píše se v materiálu, o kterém píše server Aktuálně.cz. Úřady ministrů Leoše Hegera a Miroslava Kalouska také upozorňují na to, že v závěru roku 2012 bude mít největší česká zdravotní pojišťovna vnitřní dluh na účtu rezervního fondu až šest miliard korun. To má vést k tomu, že bude platit se zpožděním 56 dnů.

"Může to dopadnout jak na zdravotnická zařízení, tak v neposlední řadě na pacienty," prohlásil člen dozorčí rady VZP a poslanec VV Radim Vysloužil. Podle člena správní rady a poslanec TOP 09 Jiřího Skalického ale bude záležet na tom, jestli pojišťovna nebude plýtvat a platit za zdravotní péči více, než si naplánovala.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův „úspěch“: EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. Tvrdě

10:15 Fialův „úspěch“: EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. Tvrdě

Velkým tématem eurovoleb byl bezesporu blížící se zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory. A …