Vedení Véček se postavilo za Bátoru. Nesmí být ale již aktivistou

23.08.2011 14:21 | Zprávy

VÍME PRVNÍ Dnes dopoledne projednávalo předsednictvo Věcí veřejných vládní krizi kolem úředníka ministerstva školství Ladislava Bátory, jehož odchod požaduje TOP 09 s tím, že jinak odejde z vlády. Podle informací ParlamentníchListů.cz ze zdroje z VV, který byl na jednání přítomen, se předsednictvo VV za Bátoru postavilo.

Vedení Véček se postavilo za Bátoru. Nesmí být ale již aktivistou
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předseda VV Radek John a místopředsedkyně vlády Karolína Peake
„Postoj Věcí veřejných se nezměnil. Předsednictvo se shodlo, že distancování ministra Josefa Dobeše od slov Ladislava Bátory na adresu Karla Schwarzenberga a jeho omluva ministru zahraničí jsou dostatečnými kroky. Všichni si uvědomují, že dle několika signálů jde jen o Kalouskovy zastírací manévry," řekl ParlamentnímListům.cz vysoce postavený člen Věcí veřejných.

Výroky Bátory se nesmí opakovat 

Předsednictvo se shodlo, že tedy omluvou a distancem ministra Dobeše od vyjádření Bátory na Facebooku je pro VV celá věc vyřešena s tím, že se podobné výroky Ladislava Bátory nesmějí opakovat a že se nesmí chovat jako politický aktivista.

Vedení Véček navíc uvítalo, že předseda poslaneckého klubu Vít Bárta požádal o své vydání k trestnímu stíhání a vyzvalo poslanecký klub VV, aby pro vydání hlasoval.

K tématu: VV: Dobeš se za Bátoru omluvil. Kauza je pro nás vyřešena

Místopředseda VV Tomáš Jarolím řekl v pondělí, že na úterním jednání předsednictva bude požadovat Bátorovo odvolání, jelikož jde o problémového člověka. K tomu nakonec nedošlo. Předseda poslaneckého klubu Vít Bárta v úterý řekl na tiskové konferenci, že kauzu Bátora považuje za záminku a každý má právo na svobodu slova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

7:16 Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

Celní úřad pro Středočeský kraj uspořádal ve čtvrtek 18. června kontrolní akci na dálnici D8, při kt…